loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Informacje

Zamknij wpis

Ląd: młodzi spragnieni miłości

W dniach 22-24 lutego z inicjatywy Ośrodka Duchowości i Kultury w Lądzie odbyło się spotkanie formacyjne dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Do lądzkiego klasztoru przyjechało 38 młodych ludzi z salezjańskiego ośrodka w Rzepczynie wraz z dwoma opiekunami i ks. Jarosławem Kobiałką SDB. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Spragniony miłości”.

Konferencje oraz praca w grupach pomagały uczestnikom odkrywać zarówno piękno prawdziwej miłości jak i jej „podróbki”, którymi współczesny świat próbuje zwodzić dorastających ludzi. Ważnymi elementami wspólnototwórczym były zajęcia sportowe m.in.: zawody strzeleckie z broni pneumatycznej, łuków klasycznych, piłka halowa oraz sobotnie ognisko.

Centrum spotkania była Eucharystia i modlitwa wstawiennicza przed Najświętszym Sakramentem. Lądzkie spotkanie ubogacił swoim świadectwem znany polski raper Piotr Kowalczyk TAU.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania oraz przeprowadzenia spotkania. W sposób szczególny pragnę podziękować młodym salezjanom z seminarium, którzy swoim zaangażowaniem i świadectwem życia ukazują piękno powołania salezjańskiego.  

ks. Maciej Sarbinowski SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl