loading...

Poniedziałek XVIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Wawrzyńca | czytania na dziś

Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Informacje

Zamknij wpis

Łomianki: salezjańskie uroczystości we wspólnocie zakonnej

Ostatnie dni stycznia to dla wspólnoty salezjańskiej w Łomiankach okazja do szczególnego uczczenia świętych: Franciszka Salezego i Jana Bosko.

24 stycznia 2020 r. we wspólnocie salezjańskiej w Łomiankach miała miejsce odpustowa uroczystość patrona naszej wspólnoty św. Franciszka Salezego. Rano o godzinie 7:30 odbyła się uroczysta jutrznia, której przewodniczył dyrektor wspólnoty ks. Dariusz Sztuk SDB. Kulminacyjnym punktem tego dnia była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył i kazanie wygłosił Ksiądz Inspektor Tadeusz Jarecki SDB. W kazaniu Ksiądz Inspektor wskazał między innymi na św. Franciszka Salezego jako obdarzonego w sposób szczególny w swojej posłudze biskupiej charyzmatem miłości. Po Mszy świętej odbyła się uroczysta wieczerza.

W uroczystości poza współbraćmi z naszej wspólnoty uczestniczyli goście: przedstawiciele zakonnych wspólnot męskich i żeńskich z Łomianek oraz przedstawiciele młodzieży gromadzącej się w naszym domu na spotkania formacyjne.

 

Uroczystość św. Jana Bosko - naszego Ojca i Założyciela rozpoczęliśmy rano o godzinie 7:45 uroczystą jutrznią. Wieczorem szczególnym gościem naszej wspólnoty był Ksiądz Arcybiskup Józef Gurzyński, metropolita warmiński. Na naszą uroczystość zaprosiliśmy także księży proboszczów tych warszawskich i podwarszawskich parafii, których współbracia z naszej wspólnoty wspierają posługą duszpasterską, głównie w niedziele i święta. Większość z proboszczów odpowiedziała pozytywnie na nasze zaproszenie.

Uroczysta Msza Święta rozpoczęła się o godzinie 17:00. Przewodniczył jej Ksiądz Arcybiskup Józef Gurzyński. W koncelebrze uczestniczyli zaproszeni księża proboszczowie oraz wszyscy współbracia z naszej wspólnoty. W słowie wstępnym dyrektor wspólnoty, ks. Dariusz Sztuk SDB, przywitał gości, wskazując na wcześniejsze bliskie relacje Księdza Arcybiskupa z naszą wspólnotą i poprosił Go o odprawienie Mszy Świętej w intencji naszej wspólnoty. W kazaniu Ksiądz Arcybiskup wskazał między innymi na ks. Bosko jako świętego, który inspirując się orędziem ewangelicznym, wprowadzał je w życie w czasach, w których żył i pracował. Wspólne świętowanie zakończyła uroczysta kolacja we wspólnotowym refektarzu.

ks. Tadeusz Kołosowski SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl