loading...

Środa XVII tygodnia okresu zwykłego | Rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najśw. Maryi Panny | czytania na dziś

Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

Informacje

Zamknij wpis

Medjugorie: salezjanie na 30. Festiwalu Młodych

Chociaż wakacje jeszcze się nie skończyły, bardzo liczne grupy młodzieży i nie tylko, z różnych placówek naszej Inspektorii wybrały się do szkoły. Nie była to jednak zwykła szkoła. Była to Szkoła Maryi – a dokładnie kolejne spotkanie młodych w Međugorje – Mladifest. 

Młodzież i rodziny z Bydgoszczy, Czaplinka, Debrzna, Dębna, Główczyc, Piły, Rumi, Torunia i okolicznych miejscowości przyjechali do Međugorje, aby pierwszego sierpnia wspólnie rozpocząć, a przez kolejne dni brać czynny udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Modlitwy, konferencje, świadectwa, nabożeństwa drogi krzyżowej, różańce, śpiewy i tańce, a także głęboko przeżywane sakramenty spowiedzi i Eucharystii – tego chcieliśmy się uczyć, aby coraz głębiej je przeżywać i aby budować coraz piękniejszą relację z Bogiem i Maryją.

Oprócz programu Festiwalu każda ze wspólnot miała dodatkowe atrakcje – zwiedzanie ważnych miejsc Bośni i Hercegowiny, wyjazdy nad morze czy wodospady, parki wodne, jednym słowem był czas również na wspólne radości. 

W tegorocznym Festiwalu Młodych wzięli udział również salezjanie i salezjanki z naszej Inspektorii – z Dębna przyjechał ks. Michał Słodkowski SDB, z Czaplinka ks. Mateusz Macinkiewicz SDB i ks. Robert Dmochowski SDB, w dwóch autokarach z Piły: s. Justyna Białek FMA, ks. Szymon Kasprzak SDB, ks. Piotr Pączkowski SDB, kl. Grzegorz Bujałkowski SDB, ks. Adam Kiziuk SDB, oraz autokarem z Bydgoszczy pojechali: ks. Krzysztof Rudziński SDB, ks. Krzysztof Tylutki SDB, ks. Grzegorz Siwak SDB, kl. Michał Jeszke SDB, a z jedną ze wspólnot przyjechał również ks. Darek Dąbrowski SDB.

Ten piękny czas nawrócenia, modlitwy i „ładowania duchowych baterii” już za rok w Međugorie, a w październiku Mladifest Polska.

ks. Piotr Pączkowski SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl