loading...

IV Niedziela Wielkiego Postu | czytania na dziś

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Informacje

Zamknij wpis

Moskwa-Fili: Boże Narodzenie w Centrum św. Jana Bosko

19 grudnia 2019 roku w domu św. Jana Bosko w Moskwie-Fili świętowano Boże Narodzenie.

Boże Narodzenie jest jednym z głównych świąt chrześcijańskich. Kiedy Jezus urodził się w jaskini w pobliżu Betlejem, na niebie natychmiast zaświeciła jasna gwiazda. Dzięki niej wszyscy dowiedzieli się o pojawieniu się na świecie Zbawiciela.

Mędrcy na Wschodzie, kiedy zobaczyli nową gwiazdę, która pojawiła się na niebie, poszli do Betlejem, aby pokłonić się Zbawicielowi. Tak mówi się o tym w książkach religijnych i o tym właśnie był spektakl o Narodzeniu Pańskim, w którym grały nasze wspaniałe dzieci (33 wychowanków). Radość z narodzin Syna Bożego została przekazana przez naszych wychowanków szczerze i z entuzjazmem.

Prawdziwą świąteczną niespodziankę dla wychowanków Centrum przygotowała wolontariuszka Tatyana Ostap z aktorem Andriejem Frołowem i Inną Dymską. Ogromne podziękowania składamy aktorowi Andriejowi Frołowowi za świąteczny prezent dla naszych dzieci - czytanie noworocznej bajki i co najważniejsze - komunikowanie się z dziećmi. Wraz ze stałym wolontariuszem Kostią Lulajewem wykonywali pieśni bożonarodzeniowe i kolędy.

Na świętowanie do Centrum św. Jana Bosko przybyło wielu ludzi: dobroczyńców, wolontariuszy, przyjaciół Centrum, kapłanów i zakonników, nauczycieli i byłych wychowanków, którym towarzyszyła atmosfera dobroci i radości, zabawy i cudów.

Wszystkie dzieci ośrodka wraz z gośćmi po spektaklu zjedli posiłek przygotowany przez dzieci i pracowników.

Więcej zdjęć znajduje się tutaj.

ks. Petros Petrosjan SDB
fot. Olga Hrul
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl