loading...

Czwartek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Cyryla Aleksandryjskiego | czytania na dziś

Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Informacje

Zamknij wpis

Moskwa: przyjęcie katechumenów

Choć na zewnątrz -14 stopni i śnieg, to jest to wiosna. Nie taka kalendarzowa, do jakiej się przyzwyczailiśmy - zielona i ze śpiewem ptaków. To wiosna Kościoła. W Moskwie.

15 grudnia 2018 roku, po rocznym przygotowaniu (zajęcia raz w tygodniu), 39 osób przyłączyło się do Kościoła katolickiego, a 5 przygotowywało się do przyjęcia sakramentów. Są to osoby, których droga do Boga była bardzo długa. Od dnia chrztu, który przyjęli potajemnie w domach rodzinnych lub w Cerkwi Prawosławnej, z którą później nie mieli już kontaktu, znaleźli swoją drogę do Boga.

Różnie ta droga wyglądała, u niektórych rok lub dwa chodzenia na koncerty w naszym kościele, inni 7 lat przyglądali się swoim przyjaciołom, jak zmienia się ich życie i chcieli żyć tak, jak oni. Są tacy, jak Tatiana, która przyszła ze swoją córką do Kościoła półtora roku temu i zapragnęła być w tej wspólnocie. Różne są drogi do Boga - Anastazja dojeżdżała 120 km raz w miesiącu.

To jest wiosna Kościoła, która mamy nadzieję przerodzi się w piękne lato, gdy nasi nowi bracia katolicy włączą się we wspólnoty parafialne, aby swoim przykładem pociągać innych do Boga.

ks. Mateusz Kopaniecki SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl