loading...

Czwartek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Cyryla Aleksandryjskiego | czytania na dziś

Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Informacje

Zamknij wpis

Moskwa: wigilia w Oratorium

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych momentów w naszej katolickiej tradycji. To właśnie w ten wieczór, w sposób szczególny, pragniemy być wszyscy razem i złożyć sobie serdeczne życzenia. Bardzo ważne, aby w ten wieczór nikt z nas nie był sam, nie czuł się niekochany, niechciany i poza wspólnotą.

Już od kilku lat, po zakończeniu wigilii parafialnej, moskiewscy oratorianie gromadzą się w Oratorium oczekując na pasterkę, która rozpoczyna się o godzinie 23.00. Ktoś może powiedzieć, że ten wieczór powinniśmy spędzić z najbliższymi, a nie zatrzymywać młodzież w Oratorium. I jest to w pełni prawda. Jendak młodzi, którzy gromadzą się w tym dniu w Oratorium to studenci, którzy przyjechali do Moskwy z bardzo odległych części Rosji i są tutaj sami, daleko od rodziców i najbliższych. Są też tacy, którzy pochodzą z Moskwy, ale w swojej najbliższej rodzinie i w swoim otoczeniu nie mają nikogo z katolików, więc nie mają z kim świętować wigilii.

Nasza oratoryjna rodzina spotyka się na wspólnych życzeniach, śpiewaniu kolęd i braterskiej wspólnocie, aby w ten wieczór nikt nie czuł się sam, nikt nie czuł się niekochany. Dla nas, salezjanów, jest to szczególnie piękny czas, gdy te najbardziej rodzinne święta możemy spędzić z tymi, do których jesteśmy posłani - z młodzieżą.

ks. Mateusz Kopaniecki SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl