loading...

Wtorek I tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Damazego I | czytania na dziś

Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Informacje

Zamknij wpis

Nowi ministranci w Baniach

W I czwartek grudnia w parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Baniach odbyła się uroczystość przyjęcia do grona ministrantów 7 chłopców.

Ksiądz Proboszcz Dariusz Siek przypomniał młodym chętnym do służby przy ołtarzu o tym, że powołanie ministranckie jest piękne, ale również wymaga ofiarności i systematycznej pracy nad sobą, nad swoją świętością. Zwrócił uwagę, że ministrant jest bliżej ołtarza, widzi więcej niż inni parafianie w czasie Mszy Świętej i powinien być przykładem dla innych.
Chłopcy przez dłuższy czas pod okiem ks. Władysława Nalepki przygotowywali się do zostania ministrantami. Na zbiórkach poznawali tajniki ministrantury, nazwy naczyń liturgicznych, uczyli się dzwonienia na Mszy Świętej oraz poprawnego wykonywania gestów liturgicznych. Po przyjęciu komży przyrzekli wspólnocie parafialnej, że będą pobożnie, gorliwie i radośnie służyć Panu Bogu na wzór św. Dominika Savio.
Cieszymy się, że Pan Bóg przysyła nowych chętnych do służby ministranckiej. Oby ich zapał i radość służenia towarzyszyły im długie lata!


kl. Rafał Chabowski
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl