loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Informacje

Zamknij wpis

Piła: spotkanie dla prenowicjuszy

W dniach 15-17 marca br., w domu inspektorialnym w Pile, odbyło się pierwsze spotkanie dla kandydatów do Zgromadzenia Salezjańskiego. W spotkaniu uczestniczyło trzech chłopaków pochodzących z Redy, Rumi i Kartuz.

Piątkowy wieczór był okazją do radosnego zapoznania się ze sobą. Sobota opłynęła na intensywnych spotkaniach poświęconych rozeznaniu powołania i udzieleniu konkretnej odpowiedzi na Boże wezwanie. Jako przykład "ciekawej" drogi powołaniowej posłużyła biblijna historia Jonasza oraz oparta na autobiograficznej relacji droga życia św. Jana Bosko. Centrum dnia była Eucharystia w kaplicy Inspektoratu. Nie zabrakło tradycyjnych modlitw salezjańskich, poobiedniej rekreacji, różańcowej pielgrzymki do kwatery salezjańskiej na pilskim cmentarzu, wspólnego kibicowania skoczkom narciarskim oraz wieczoru filmowego z ks. Bosko w roli głównej. Słówko wieczorne tego dnia wygłosił diakon Tomasz Malinowski SDB, który podzielił się świadectwem swojego powołania.

W niedzielę po porannych modlitwach i śniadaniu uczestniczyliśmy w Eucharystii w kościele pw. Św. Rodziny w Pile. Kolejna konferencja przybliżyła nam postać "Ratownika powołań" - błogosławionego salezjanina Tytusa Zemana. Przed obiadem pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Ostatnim akcentem zjazdu było napisanie podania o oficjalne przyjęcie do grona prenowicjuszy, czyli kandydatów do rozpoczęcia we wrześniu nowicjatu salezjańskiego.

Kolejne spotkanie dla kandydatów, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z ks. Bosko jako przyszli salezjanie odbędzie się w Pile w dniach 26-28 kwietnia i będzie połączone z udziałem w uroczystości złożenia profesji wieczystej przez 2 młodych salezjanów z Inspektorii św. Wojciecha i Ministranckim Świętem Dominika Savio, które odbędzie się w Bydgoszczy.

ks. Adam Popławski SDB
zdjecie: Free-Photos/Pixabay 

Kontakt ws. udziału w spotkaniach dla kandydatów:
tel. 500 020 035
e-mail: adampop@poczta.onet.pl
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl