loading...

Wtorek I tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Damazego I | czytania na dziś

Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Informacje

Zamknij wpis

Regionalny Zjazd Salezjazńskich Wspólnot Ewangelizacyjnych w Aleksandrowie Kujawskim

Za nami ostatni Zjazd Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych w tym roku. Od 17 do 19 listopada młodzież odbywała rekolekcje regionalne pod hasłem „BÓG HONOR I OJCZYZNA”. Gospodarzami Zjazdu była wspólnota z Aleksandrowa Kujawskiego pod opieką Ks. Roberta Kulczyńskiego (Pilanina).


Rekolekcje zaczęliśmy nabożeństwem pokutnym prowadzonym przez Ks. Michała Mejera. Następnego dnia po śniadaniu, konferencje na temat „Bóg, honor i ojczyzna” wygłosił wspomniany wcześniej gospodarz zjazdu Ks. Robert. Było to bardzo budujące słowo, które nawiązywało również do Ks. Bosko i jego sposobu wychowywania młodzieży. Kolejnym punktem zjazdu była praca w grupach i msza święta. Po obiedzie u bardzo gościnnych Kujawian, odmówiliśmy różaniec patriotyczny na placu Konstytucji 3 Maja. W naszej modlitwie uczestniczyli również Harcerze z Aleksandrowskich zastępów ZHP i ZHR. Po różańcu, przemarsz do szkoły w której stacjonowaliśmy przerodził się w spontaniczną ewangelizację. Młodzież w radosnych okrzykach wyszła na ulice miasta i z odwagą głosiła Ewangelię. W szkole na uczestników przemarszu czekał ciepły żurek kujawski. Wieczorem po krótkim słowie moderatorów, wspólnota z Aleksandrowa miała małą niespodziankę. Gospodarze przedstawili Kujawiaka- regionalny taniec ludowy. Panie i panowie w pięknych strojach ludowych, takim akcentem rozpoczęli dyskotekę. 

Regionalny Zjazd Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych w Aleksandrowie Kujawskim pokazał nam, że honor i ojczyzna są ważnymi elementami życia chrześcijanina. 

Dominik Kostka 

SGM, SWE Piła
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl