loading...

Wtorek I tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Damazego I | czytania na dziś

Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Informacje

Zamknij wpis

Ruch Światło-Życie - Deuterokatechumenat w placówkach naszej inspektorii

8.12, czyli święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny dla oazowiczów nierozerwalnie łączy się z przystąpieniem członków wspólnoty do Deuterokatechumenatu. W drugi weekend grudnia siedemnaścioro uczestników z całej inspektorii św. Wojciecha otrzymało skórzane foski, które są oficjalnym znakiem przynależności do Ruchu. Deuterokatechumenat to początek dojrzałej drogi uczestnika Oazy.

Deuterokatechumenat to początek dojrzałej drogi uczestnika Oazy. Przystąpienie do niego następuje po rekolekcjach I stopnia i oznacza rozpoczęcie głębszej formacji, która z założenia ma uświadamiać młodemu człowiekowi, jakie wartości przyświecają chrześcijaninowi i jak istotne jest, aby żyć nimi na co dzień. Etap deuterokatechumenatu trwa aż do momentu przyjęcia błogosławieństwa animatorskiego. Bardzo istotnym filarem duchowości oazowej jest Maryja, dlatego też, według salezjańskiego zwyczaju, tak ważna dla uczestnika chwila towarzyszy jednej z najważniejszej dla naszego Ruchu uroczystości.
Jak co roku wydarzenie odbyło się w trzech miejscach: Szczecinie, Koninie i Rumi, a w każdym z nich miało nieco inny charakter. W pierwszym z wymienionych miejsc odbyło się w formie tradycyjnego dnia skupienia, wspólnota konińska zorganizowała zjazd dwudniowy, w Rumi z kolei Deuterokatechumenat połączono z regionalnym dniem wspólnoty Domowego Kościoła. Wszystko, co działo się w trakcie tego weekendu miało na celu umocnienie jedności wspólnoty i osobistej wiary uczestników. 

Diakonia Ewangelizacyjno-Medialna Oazy
 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl