loading...

Czwartek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Cyryla Aleksandryjskiego | czytania na dziś

Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Informacje

Zamknij wpis

Ruch Światło-Życie: początek drogi Nowego Człowieka

8 grudnia obchodzimy w Kościele katolickim uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przez ks. F. Blachnickiego została wybrana na patronkę Ruchu Światło-Życie. Z tej okazji w trzech parafiach naszej Inspektorii odbyły się regionalne dni wspólnoty, w trakcie których uczestnicy po I stopniu Oazy zostali włączeni w formację deuterokatechumenalną.

W tym roku wspólnoty spotykały się w Szczecinie, Gdańsku oraz Koninie. Dziewiętnaścioro uczestników wystąpiło wobec innych członków wspólnoty, aby w pełni świadomie przyjąć pełnię łask, jaką daje nam przyjęcie Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Trwanie w deuterokatechumenacie ma sprawić, by człowiek doszedł do odkrycia życia pełnią sakramentów, a także uczyć dojrzałego bycia we wspólnocie Kościoła. Rozpoczyna również formację, która w swoim założeniu ma uświadomić młodemu człowiekowi, jakie wartości powinny mu przyświecać oraz jak ważne jest, aby żyć nimi na co dzień. 

Nasze spotkania rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty i małego poczęstunku. Uczestnicy szczecińskiego dnia skupienia mogli wysłuchać konferencji ks. Gwidona Ekerta SDB, który był w pierwszych oazach w naszej Inspektorii. Następnie, w trakcie Godziny Łaski, trwaliśmy na adoracji, prosząc Maryję o wysłuchanie naszych próśb. Mieliśmy wtedy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, aby następnie móc godnie uczestniczyć we Mszy Świętej, która była połączona z obrzędem przyjęcia deuterokatechumenatu. Właśnie wtedy młodzież po I stopniu, na znak przyjęcia Słowa Bożego, otrzymała Pisma Święte oraz skórzane foski, które są symbolem przynależności do Oazy. 

Nasze spotkanie zakończyliśmy Agapą, w trakcie której integrowaliśmy się tańcem oraz miłą rozmową przy babeczkach.

Bogna Morajko
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl