loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Informacje

Zamknij wpis

Rzepczyno: Dzień Wdzięczności

W sobotę, 1 czerwca 2019 roku, w domu salezjańskim w Rzepczynie obchodzono Dzień Wdzięczności, święto Dobroczyńców ośrodka.

Rozpoczęliśmy od modlitwy: Msza św. była koncelebrowana przez ks. Dyrektora Artura Dylewskiego SDB, ks. Roberta Dmochowskiego SDB (Trzciniec), ks. Jarosława Kobiałkę SDB w intencji wszystkich, którzy nam pomagają, ale też tych, którzy życzą nam źle. Dyrektor powitał przybyłych gości, zaczynając od pana Zbigniewa Szyjki, sołtysa Rzepczyna. Jego pomoc we wszelkich pracach remontowych jest nieoceniona. Wśród oficjalnych gości nie zabrakło pani Zofii Langowskiej - założycielki, Wójta Gminy Sławomira Koruca, przewodniczącego Rady Powiatu Jerzego Anielskiego, przewodniczącego Rady Gminy Brzeżno Andrzeja Janasa oraz Pani Dyrektor Marzenny Janas, sołtysa Brzeżna Krzysztofa Skorupy.

Po Mszy św. uczniowie przedstawili scenkę z życia szkoły, zaprezentowali umiejętności wokalne. Występ bardzo się podobał, szczególnie piosenka o księdzu Dyrektorze. Atrakcji było wiele. Odbył się turniej plażowej piłki siatkowej, pokaz umiejętności karateków ze świdwińskiego Klubu Karate Koryukan. W kąciku terapeutycznym nasze specjalistki prezentowały działanie narko- i alkogogli, skutki zażywania środków psychoaktywnych, etapy rozwoju płodu. Chętne dzieci miały malowane twarze. Jak co roku można było wziąć udział w loterii - tym razem nagrodą główną był rower ufundowany przez pana Tomasza Rogowskiego. Mama Dyrektora oferowała biżuterię własnej roboty. Pani Basia - wychowawca i nauczyciel plastyki w naszej szkole, przygotowała stanowisko do malowania na folii, każdy mógł popisać się talentem artystycznym. W jednym z namiotów odbył się konkurs strzelecki paintball, a w parku konkurs strzelania z wiatrówki zorganizowany przez pana Tadeusza Pawlikowskiego, Prezesa LOK Brzeżno. Siłacze mogli zmierzyć się w konkurencji wyciskania sztangi na ławeczce. W garażu odbywała się projekcja filmu o naszym ośrodku.  Ks. Jarosław i panie kucharki zadbali o pełne żołądki chłopaków, goście również mieli szansę skosztować naszych specjałów - naleśniki z twarogiem i miętą, cygański kociołek, szaszłyki, kiełbaski i kaszankę. Pan Tomek sprzedawał hot-dogi i frytki, a przy innym stoisku można było zakupić smaczne domowe ciasto. Oczywiście cały dochód przekazano na potrzeby wychowanków.

O 17.00 zjawiła się gwiazda dnia, czyli Bogdan Trojanek & Terne Roma. Koncert rozbawił wszystkich, wspaniałe cygańskie piosenki porwały do tańca. Po występie artyści zaprosili nas na wspólną biesiadę, degustację tradycyjnych romskich potraw.

To był udany dzień, pogoda dopisała, zaproszeni goście odjechali zadowoleni. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji, Przyjaciołom z Bydgoszczy za przepyszny smalec i oprawę muzyczną Mszy św.

Małgorzata Mikołajska
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl