loading...

Wtorek I tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Damazego I | czytania na dziś

Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Informacje

Zamknij wpis

Spotkanie formacyjne nowych dyrektorów w Krakowie 20-24 listopada 2017

Salezjańska Wpólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie była tegorocznym gospodarzem spotkania formacyjnego dyrektorów domów salezjańskich, którzy podjęli swoją posługę we wspólnotach w 2017 r. W spotkaniu wzięło udział dwudziestu dwóch nowych przełożonych z wszystkich czterech polskich Inspektorii. 


    Tematyka formacyjna spotkania obięła główne wymiary posługi władzy dyrektora wspólnoty i salezjańskich dzieł przez nią prowadzonych: animacji życia liturgicznego i duchowego, animacji życia braterskiego, posłannictwa wychowawczo-duszpasterskiego, współdziałania ze świeckimi animatorami i członkami innych grup Rodziny Salezjańskiej a także zarządzanie dobrami wspólnoty i kierowanie powierzonymi strukturami poszczególnych dzieł salezjańskich.

Prelegentami byli czterej polscy inspektorzy, na których w pierwszym rzędzie spoczywa odpowiedzialność za formację oraz inni zaproszeni współbracia. 

    Cennym wkładem w formację uczestników była wymiana doświadczeń i prowadzone dyskusje. Pobyt w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie dał również okazję do spotkania ze współbraćmi młodszymi wszystkich Inspektorii, którzy odbywają studa teologiczne. 

   Gospodarzom spotkania dziękujemy za gościnę i życzliwość a prelegentom za przekazanie bogactwa treści służących do posługi władzy we wspólnotach. 
    W imieniu uczestników

                            ks. Zenon Klawikowski sdb
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl