loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Informacje

Zamknij wpis

Swobnica: dzień wspólnoty I turnusu rekolekcji oazowych

Trzynasty dzień rekolekcji oazowych to czas pielgrzymowania. Wszystkie stopnie spotykają się wtedy w jednym miejscu, by wspólnie przeżyć tajemnicę zesłania Ducha Świętego.

Oaza Wielka pierwszego turnusu zebrała się 11 lipca w Swobnicy, przez co gospodarzami wydarzenia stali się uczestnicy Oazy Nowego Życia I°.

Wcześnie rano Oaza Nowej Drogi oraz Oaza Dzieci Bożych wyruszyli, by chwilę przed 10:00 zajechać na miejsce spotkania. Po przedstawieniu wspólnot i wysłuchaniu świadectw uczestników rekolekcji, wszyscy udali się na uroczystą Eucharystię, stanowiącą centralny moment tego dnia.

Jak zawsze podczas dnia wspólnoty odbył się turniej siatkówki. W tym roku niepokonana okazała się drużyna Oazy Nowej Drogi, która wygrała wszystkie rozegrane mecze. Dzień zakończył się godziną odpowiedzialności i misji, w trakcie której piętnaście osób włączyło się w dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Małgorzata Chamera
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl