loading...

Czwartek Wielkanocny | czytania na dziś

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Informacje

Zamknij wpis

Szczecin: Europejski Tydzień Kodowania w Szkołach Salezjańskich na Ku Słońcu

Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie aktywnie włączył się w CodeWeek, aby pokazać, że programowanie nie jest wcale takie trudne, jak może się wydawać. Europejski Tydzień Kodowania odbywał się w dniach od 6 do 21 października 2018 r.

Oficjalnego otwarcia tego tygodnia dokonał 8 października br. w Szkołach Salezjańskich w Szczecinie Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Inicjatywę tę od lat wspiera Ministerstwo Cyfryzacji. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.

Uczniowie Szkół Salezjańskich w Szczecinie mieli okazję do poznania ciekawych zagadnień na zajęciach przybliżających kodowanie. Prowadzone były one przez nauczycieli, trenerów eTwining oraz Mistrzów Kodowania, w których uczestniczył także wiceminister Maciej Kopeć. W czasie lekcji otwartych prowadzonych przez nauczycieli szkół salezjańskich w obecności gości z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty wykorzystano między innymi tablice interaktywne. Sporo  wrażeń czekało na uczniów w Mobilnym Centrum Edukacyjnym. Kolorowe ekrany, wirtualna rzeczywistość to tylko niektóre z atrakcji jakich doświadczyli uczestnicy warsztatów.

Również nauczyciele wzięli udział w szkoleniach, dzięki którym zapoznali się z możliwościami wykorzystania podczas lekcji platformy eTwinning oraz kodowania. Nauka programowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom, rozwijać wiedzę na temat działania technologii, a także zdobywać umiejętności w celu zgłębiania nowych pomysłów i opracowywania nowych innowacji.

A tak napisano o nas…

Beata Fabisiak
zdjęcia: Renata Sobańska
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl