loading...

Wtorek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Informacje

Zamknij wpis

Szczecin: piknik rodzinny "Moja Niepodległa" na Ku Słońcu

22 września 2018 w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie odbył się piknik rodzinny pt.: „Moja Niepodległa”, w którym uczestniczyły dzieci z klas I-III i ich rodzice, grono pedagogiczne oraz salezjanie.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego wyruszyliśmy na marsz wokół Jeziorka Słonecznego. W organizacji marszu wspomogła nas policja i żołnierze z sąsiadującej z nami jednostki wojskowej. Kolumna marszowa była rozśpiewana, radosna, udekorowana biało-czerwonymi barwami. Po powrocie, dzieci z poszczególnych klas  zaprezentowały popularne piosenki patriotyczne i wszyscy chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania.

Następnie odbył się  drużynowy bieg zadaniowy. Były to zabawne konkurencje, dostarczające uczestnikom wielu radości. Czy bieg z plecakiem, rzut beretem, czołganie się pod siatką lub odkopywanie skarbów z piasku sprawiły jakąkolwiek trudność? Nie! Trudnym zadaniem okazało się zaścielenie polowego łóżka! Ale tu maluchy mogły liczyć na pomocną dłoń rodziców.

Dzieci mogły także sprawdzić lub uzupełnić swoją wiedzę na temat polskich symboli narodowych. W tych konkurencjach wykorzystaliśmy grę wydaną przez IPN pt. "Znaj znak". W holu szkoły zaprezentowaliśmy wystawę historyczną, której autorem jest pan Edmund Glaza.

Na zakończenie była żołnierska grochówka, grill, słodycze i mnóstwo podziękowań. Ksiądz dyrektor Leszek Zioła, który z sercem prowadził całą imprezę, dziękował dzieciom i rodzicom za ich liczne uczestnictwo. Podkreślał hart ducha, poczucie wspólnoty i dumę z okazywania wartości patriotycznych.
Impreza, która miała rodzinny i zarazem patriotyczny charakter, rozpoczęła szkolne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wiesława Mostek 
zdjęcia: Wiesława Mostek, Renata Sobańska
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl