loading...

Poniedziałek XVIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Wawrzyńca | czytania na dziś

Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Informacje

Zamknij wpis

Szczecin: Studium Formacyjne Salezjanów Współpracowników

W dniach 21-23 lutego br. Salezjanie Współpracownicy z Inspektorii Pilskiej zjechali się do Szkół Salezjańskich w Szczecinie, by jak co roku przeżyć Studium Formacyjne.

W czasie spotkania Salezjanie Współpracownicy pochylali się nad tegoroczną Wiązanką Księdza Generała, któej tematem są "Dobrzy chrześcijanie, uczciwi obywatele". Wraz z Księdzem Delegatem Marcinem Nowickim SDB zastanawiali się, jakie możliwości działania w dzisiejszym świecie ukazuje nam swoim przykładem Ksiądz Bosko.

W piątkowy wieczór pochylaliśmy się nad bezinteresowną Miłością podczas rozważania stacji drogi krzyżowej oraz adoracji Najświętszego Sakramentu powierzając nasze Stowarzyszenie, naszą Inspektorię i wszystkie intencje, z którymi każdy z nas przyjechał.

Centrum każdego dnia była Eucharystia. Nie zabrakło również czasu na rozrywkę - w sobotni wieczór zebraliśmy się na auli, by ostatni weekend przed Wielkim Postem zakończyć po salezjańsku - tańcem, śpiewem oraz słówkiem.

Podczas uroczystej niedzielnej Eucharystii byliśmy świadkami wstąpienia do Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników nowej siostry - Renaty.

To był dla nas niesamowity czas łaski i pełen darów Bożych.

Ewelina Dobieńko
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl