loading...

XXXII Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Elżbiety Węgierskiej | czytania na dziś

Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Informacje

Zamknij wpis

Trzciniec: IX Gala Laureatów już na nami!

Dnia 7 czerwca 2019 roku w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu spotkali się uczniowie szkół, placówek i ośrodków wychowawczych naszej Inspektorii, by wspólnie świętować swoje sukcesy i osiągnięcia.

W spotkaniu uczestniczyli: ks. Inspektor Roman Jachimowicz SDB, ks. Tomasz Kościelny SDB - Delegat ds. Szkół, Placówek i Ośrodków Wychowawczych, ks. Mirosław Wierzbicki SDB - Delegat ds. Formacji Świeckich, a przede wszystkim uczniowie i wychowankowie z Aleksandrowa Kujawskiego, Bydgoszczy, Konina, Piły, Poznania, Rumi, Szczecina, Torunia i Trzcińca wraz ze swoimi dyrektorami i nauczycielami. W tym roku nasza Inspektoria może się poszczycić 60 laureatami konkursów i olimpiad. Na szczególne wyróżnienie zasługują młodzi ludzie, którzy odnieśli sukcesy „nie tylko” w jednej dziedzinie. Do „rekordzistów” można zaliczyć:

  • Marka Rauchfleisza ze Szkoły Podstawowej im. św. Dominika Savio w Toruniu - laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii, Chemii, Fizyki, Geografii, Matematyki i Stypendysty Ministra Edukacji Narodowej,
  • Piotra Karbowskiego ze Szkoły Podstawowej im. św. Dominika Savio w Toruniu - laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii, Fizyki, Geografii i Języka Angielskiego,
  • Karolinę Sammel ze Szkoły Podstawowej w Szczecinie - laureatkę Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, Języka Angielskiego, Biologicznego i Fizycznego,
  • Dominikę Pik ze Szkoły Podstawowej im. św. Dominika Savio w Toruniu - laureatkę Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego Fizyki,  Języka Polskiego i Fizyki i Astronomii,
  • Lidię Kłosowską ze Szkoły Podstawowej im. św. Dominika Savio w Toruniu - laureatkę Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego Biologii, Chemii i Języka Hiszpańskiego.

Uczniowie otrzymali z rąk ks. Inspektora i ks. Tomasza Kościelnego piękne statuetki, listy gratulacyjne i nagrody książkowe. Nie zabrakło również podziękowań dla nauczycieli, którzy włożyli wiele trudu i pracy w przygotowanie merytoryczne i mentalne młodych ludzi do takich sukcesów. Bez nich taka „sztuka by się nie udała”.

W tym roku po raz pierwszy uhonorowano również wychowanków Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu za wzorowe zachowanie i postępy w nauce. To bardzo ważne, aby umieć dostrzec, że nasi wychowankowie potrafią zmienić swoje życie na lepsze.

Całość Gali odbywała się w bardzo uroczystej oprawie. Nagrodzeni kroczyli po czerwonym dywanie, w świetle lamp… jak na Gali Oscarowej. Całości dopełniły występy „Tancerzy Lednickich” i wokalistki obdarzonej pięknym głosem z Liceum Salezjańskiego w Pile przygotowanych przez s. Marię Bihun FMA.

Nad całością imprezy czuwał swoim „gospodarskim okiem” ks. Wiesław Psionka SDB, dyrektor domu w Trzcińcu. Zadbał również o coś dla „ciała” - poczęstunek na powitanie i smaczny obiad.

Należy również zauważyć, że w tym roku Gala Laureatów odbyła się po raz pierwszy w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym, miejscu gdzie uczy się młodzież z problemami. Organizatorzy chcieli pokazać przybyłym, że dzieła salezjańskie to nie tylko renomowane szkoły, ale też miejsca, gdzie swoja drogę życiową, próbują odnaleźć młodzi ludzie, których „zwiódł łatwy pieniądz”, używki, bądź też zabrakło w ich domach miłości. Ich życie bardzo się „poplątało”, a tu próbują odnaleźć sens i wartości.

Aleksandra Krupowicz
zdjęcia: ks. Stefan Makuracki SDB

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl