W dniach 27 – 29 kwietnia 2018 rok w Rumi odbyło się już 25. Ministranckie Święto Dominika Savio, które zgromadziło ok. 350 ministrantów z całej Inspektorii Pilskiej

">
loading...

Okres Narodzenia Pańskiego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Franciszka Salezego | czytania na dziś

Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Informacje

Zamknij wpis

XXV Ministranckie Święto Dominika Savio

W dniach 27 – 29 kwietnia 2018 rok w Rumi odbyło się już 25. Ministranckie Święto Dominika Savio, które zgromadziło ok. 350 ministrantów z całej Inspektorii Pilskiej

 

Późnym piątkowym popołudniem ministranci wraz ze swoimi opiekunami zaczęli przybywać na ul. NMP Wspomożycielki Wiernych. Po zakwaterowaniu spotkali się na wspólnej kolacji, a następnie zgromadzili się na Eucharystii w tutejszym Sanktuarium. O godzinie 20:00 na Hali MOSIR czekała na nich niespodzianka, którą był między innymi pokaz freestylowy.

Sobota w całości poświęcona była rozgrywkom piłki nożnej w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Chłopcy byli rozlokowani na kilku rumskich boiskach, w zależności od kategorii wiekowej, którą reprezentowali. Na koniec dnia, odbył się drużynowy konkurs wiedzy o Dominiku Savio, a następnie wszyscy udali się do szkoły by naładować akumulatory na następny dzień.

Niedziela będącą już ostatnim dniem ministranckiej spartakiady była przeznaczona na lekkoatletykę i konkurencję wolną. Chłopcy podzieleni na trzy kategorie wiekowe brali udział w następujących konkurencjach : skok w dal, bieg na 60 i na 100m, sztafeta 4x100m, rzut piłeczką palantową, przeciąganie liny, strzelanie z wiatrówki, ministrancki strongman i warcaby. W tym samym czasie, w Łężycy, ministranci starsi oddali się rozgrywkom w paintball. Następnie wszyscy zjedli ostatni wspólny obiad. Zmęczeni, ale przepełnieni radością i dążeniem do świętości ministranci czekali na podsumowanie tegorocznego święta i wręczenie nagród dla najlepszych.

Niestety, ministrancka spartakiada dobiegła końca, bogaci w nowe doświadczenia, zabierając ze sobą niezwykłe wspomnienia wspólnoty ministranckie powracały do swoich domów by już od następnego dnia rozpocząć sportowe i duchowe przygotowania do przyszłorocznego, 26. Ministranckiego Święta Dominka Savio, które tym razem odbędzie się w Czaplinku.

Paulina Urkiel SGM

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl