loading...

Piątek XXVII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues'a oraz Towarzyszy, św. Pawła od Krzyża | czytania na dziś

Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Informacje

Zamknij wpis

Zespół Uwielbienia "Król Dawid" z Czaplinka

Od czterech lat w Czaplinku działa zespół "Król Dawid". Zapraszamy do zapoznania się z ich historią i obecną działalnością.

Jesteśmy katolickim zespołem uwielbienia "Król Dawid". Działamy Przy parafii pw. Św. Trójcy w Czaplinku. Zespół powstał cztery lata temu podczas modlitwy uwielbienia i jak biblijny król Dawid chcemy chwalić Pana Pieśnią i tańcem. Założycielami  zespołu są Lidia i Marcin Stefanik oraz Maciej Nowak. Jest to inicjatywa oddolna, której głównym celem jest modlitwa śpiewem, sercem oraz głębokie przeżywanie Eucharystii.  Przy zespole powstaje wspólnota uwielbienia. Posługujemy, muzycznie, służymy modlitwą, zajmujemy się oprawą wieczorów uwielbienia o nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie. Modlimy się wstawienniczo oraz dzielimy się świadectwami.

Opiekunem duchowym oraz wokalistą zespołu jest ks. dr Jacek Brakowski - proboszcz naszej parafii. Zespół składa się obecnie z jedenastu osób.

Czujemy powołanie do ewangelizacji, aby dzielić się łaską modlitwy uwielbienia, którą Duch Święty wlewa w nasze serca. W sierpniu 2017 r. zorganizowaliśmy Chrześcijański Wieczór Uwielbienia w Amfiteatrze Miejskim w Czaplinku, na którym pojawiło się 600 osób. Wydarzenie zostało wpisane jako impreza cykliczna w kalendarzu powiatu drawskiego. W lutym 2018r. zorganizowaliśmy i animowaliśmy rekolekcje ewangelizacyjne w hali sportowej w Czaplinku, które były transmitowane przez telewizję DobreMedia (link do transmisji TUTAJ). Wydaliśmy też płytę uwielbieniową "Zstąp Duchu Święty" z jedenastoma utworami - kilka z nich to kompozycje autorskie.

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje animacji spotkań ewnagelizacyjnych i uwielbieniowych.

Lidia Stefanik
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła, tel. 067 352 27 20

Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl