loading...

Środa I tygodnia Wielkiego Postu | czytania na dziś

Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Informacje

Zamknij wpis

Ląd: święcenia kapłańskie trzech salezjanów

Sobotnie przedpołudnie 25 maja 2019 roku stało się momentem przełomowym w życiu trzech salezjańskich diakonów Inspektorii pw. św. Wojciecha. Poprzez nałożenie rąk i modlitwę konsekracyjną do grona prezbiterów zostali włączeni: Łukasz Burnicki, Tomasz Malinowski i Jakub Marek.

Liturgii święceń kapłańskich, która w lądzkim kościele pw. Najświętszej Maryi Panny zgromadziła wielu salezjanów z Inspektorii i z zagranicy, bliskich i przyjaciół neoprezbiterów oraz młodzież, przewodniczył bp Witalij Krywicki SDB, ordynariusz diecezji kijowsko-żytomierskiej na Ukrainie.

W swoim słowie ksiądz biskup przypomniał istotę i sens przyjmowanych święceń. Nawiązując do Ewangelii o Jezusie Dobrym Pasterzu stwierdził, że "pasterz, który oczekuje w swoim życiu stabilności, prawdopodobnie nie zna tej misji, którą ma do wypełnienia. Pasterz, który poszukuje komfortu, nie jest tym, o którym mówi Jezus, czyli wędrowcem. Ten, kto wędruje z owcami, który codziennie jest w innym miejscu, nie może dbać o to, co jest stabilne, co cieszy oko i serce". Kandydatom do święceń, którzy dzielili się wcześniej towarzyszącymi im emocjami i doświadczeniem nieprzespanej nocy, ksiądz biskup życzył, "aby każda taka noc była dla dobra tej owczarni, do której Bóg ich pośle". Przypomniał również, że "Bóg powołuje każdego z nas na to miejsce, gdzie przede wszystkim On chce być, gdzie On ma dojść". Naszym zadaniem jest odpowiedzieć na to wołanie.

Po zakończonej Eucharystii ks. Inspektor Roman Jachimowicz SDB wręczył nowo wyświęconym kapłanom listy posłuszeństwa. Ks. Łukasz Burnicki SDB został posłany do pracy w Szkołach Salezjańskich w Szczecinie, ks. Tomasz Malinowski SDB będzie posługiwał w parafii św. Marka na bydgoskim Fordonie, a ks. Jakub Marek SDB został skierowany do wspólnoty salezjańskiej pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi.

ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB
zdjęcia: Agnieszka Krzyształowicz
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl