loading...

Środa I tygodnia Wielkiego Postu | czytania na dziś

Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Informacje

Zamknij wpis

Marsz dla życia w Czaplinku

W niedzielę, 10.06.2018, ulicami Czaplinka przeszedł już po raz czwarty Marsz dla Życia i Rodziny. Byliśmy jednym z 150 miast w kraju gdzie organizuje się marsze, w niektórych już od 13 lat. Wychodząc na ulicę chcieliśmy przypomnieć o istocie rodziny jako związku kobiety i mężczyzny, opartego na miłości, otwartego na przyjęcie i wychowanie dzieci. W roku stulecia odzyskania Niepodległości hasło przewodnie marszu brzmiało: POLSKA RODZINĄ SILNA.

Po Mszy Świętej odprawionej o godz. 12:00 przeszliśmy niosąc dumnie dużą flagę narodową na stadion miejski aby świętować rodzinną niedziele.  Strażacy z OSP Czaplinek, schładzali nas kurtyną wodną, pokazali chętnym panoramę jeziora z wysokości 24 metrów, oraz przeprowadzili pokaz ratownictwa drogowego. Grupa rekonstrukcji historycznej 12 Pułku Ułanów Podolskich przygotowała tor dla rekrutów. Każdy, mały i większy otrzymał pamiątkowy dokument mobilizacyjny. Pod „Parasolem dla Życia” można było otrzymać materiały o najmłodszych, jeszcze nienarodzonych i obejrzeć animacje – 9 miesięcy rozwoju prenatalnego w 4 min. Był też „kącik drwala” gdzie umiejętności wspólnego działania były potrzebne, czy to przy próbie piłowania techniką moja-twoja, czy układania kolumny z klocków za pomocą sprytnego wihajstra na linkach. Stoisko Centralnego Ośrodka Sportu z Wałcza uczyło równowagi, i dawało możliwości sprawdzenia się na profesjonalnych ergometrach kajakarskich na których rozegrano wyścigi kajakowe na „sucho”. Trener klubu piłkarskiego Lech Czaplinek poprowadził zawody sportowe, a Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek przygotowało wiele konkurencji i zabaw dla najmłodszych. Każdy otrzymał nagrodę.

Dla wszystkich serwowano pyszna grochówkę, kiełbaskę z grilla z ogóreczkiem małosolnym a na deser domowe ciasto z „babcinego fartuszka”.

  • Dziękujemy za wsparcie i współorganizacje:
  • Wszystkim wolontariuszom i osobom zaangażowanym.
  • Ochotniczej Straży Pożarnej CZAPLINEK za udział, za atrakcje, za pokaz ratownictwa drogowego. 
  • Gminie Czaplinek za udostepnienie stadionu miejskiego.
  • ZGK za scenę i nagłośnienie podczas marszu.
  • Trenerom „Lech Czaplinek” za konkurencje sportowe
  • Niepublicznemu Przedszkolu Sióstr Salezjanek za zabawy
  • GRH 12 Pułk Ułanów Podolskich p. Marcinowi Krężel i p. Małgorzata Folga za „Tor rekruta”
  • p. Tomkowi Lubczyńskiemu za „Kącik drwala”
  • Wszystkim Mamom i Babciom za pyszności i ciasta

Całej Młodzieży Salezjańskiej, LSO, OAZA, SWE


Dziękujemy 16 anonimowym ofiarodawcom prywatnym.

Dziękujemy firmom i instytucjom: Nadleśnictwo Czaplinek; Gmina Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych; Viktoria Cymes; Wabi-Market – p. Wawrzyńczak; Spewko – p. Spera; Marpol – p. Kaczmarek; Sklep odzieżowy KONKRET – p. Krela; SADOGRÓD – p. Sadowski; GRENE – p. Swędzikiewicz.

 

Jan Grzymała
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl