loading...

Piątek XIII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Informacje

Zamknij wpis

Nabożeństwo Światła w Dębnie

Ostatni weekend stycznia dał możliwość kolejnego spotkania się wspólnot oazowych z naszej inspektorii. Do Dębna w dniach 26-28 stycznia 2018 r. zjechały liczne grupy młodzieży, aby wziąć udział w Nabożeństwie Światła. 
Tegoroczne hasło, które przyświecało naszemu spotkaniu to: "W Charyzmacie miłości stać się sługą Niepokalanej".

Charyzmat miłości inspiruje nas do wychodzenia naprzeciw drugiemu człowiekowi i pomaga doskonalić się w szeroko rozumianej posłudze wobec bliźniego na wzór Niepokalanej Maryi. Bogaty program zjazdu uwzględniał ważne dla Ducha nabożeństwa, modlitwy, spotkania w grupach, a dla ciała słodkości na Agape i fantastyczne tańce, które pozwoliły nam się zintegrować. Jak co roku wspólnota z Dębna ukazała nam swoją gościnność i mogliśmy się poczuć u nich jak w domu.
Spotkanie to stanowiło także wstępną zapowiedzią obchodów 40-lecia naszej Oazy, którego główna celebracja odbędzie się w maju na Centralnej Oazie Matce. Świętować jednak zaczęliśmy już w Dębnie, ponieważ to tutaj się wszystko zaczęło. I właśnie z tego powodu trasa centralnego punktu programu – procesji Światła, została zmieniona i wydłużona. Idąc ulicami miasta i niosąc w dłoniach zapalone świece, staraliśmy się rozświetlić drogę każdego napotkanego człowieka światłem Chrystusa. W przejściu uczestniczyli również ci, którzy na przestrzeni kilkudziesięciu lat byli w Oazie. Dzięki temu nasza wspólnota poszerzyła się i w tym pięknym nabożeństwie uczestniczyło około 170 osób. 
 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl