loading...

| Wspomnienie obowiązkowe Św. Tomasza z Akwinu | czytania na dziś

Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Salezjanie

Zamknij wpis

Zmarł phm. Jarosław 'Buli' Łuczyński HR

2 października o godz. 10.40 zmarł nagle

phm. Jarosław „Buli” Łuczyński HR.

Miał 37 lat.

Jarka poznaliśmy w 1997 roku podczas pierwszej zbiórki. Zapamiętaliśmy go wtedy jako bardzo dobrego gawędziarza i osobę niezwykle żywiołową. Jego historie były przepełnione były ciepłem i humorem. Był zawsze pozytywnie nastawiony do życia, mimo różnych trudności, z którymi musiał się zmagać. Przez 15 lat naszego harcerskiego dorastania był zawsze obecny. Nie było obozu, zimowiska czy wyprawy na której nie byłoby Jarka. Służył pomocą i wsparciem w każdej sytuacji. Mimo pracy zawodowej i naukowej, obowiązków rodzinnych,  zawsze znajdował czas na spotkanie z harcerzami. Nie tylko podczas oficjalnych odpraw ale podczas zwykłych zbiórek i wyjazdów, na które wielu „starszych” instruktorów nie mogło znaleźć czasu. Przez lata służby Jarek pełnił bardzo wiele funkcji.

Jako członek ZHR prawie od początku jego istnienia był jednym z najbardziej doświadczonych instruktorów Kujawsko – Pomorskiej Chorągwi Harcerzy. Od zarania związany z 16 Aleksandrowską Drużyną Harcerzy im. Romualda Traugutta, gdzie w latach 90-tych pełnił funkcję Drużynowego. Był również v-ce Przewodniczącym SRP-M „Dęby”, v-ce Komendantem Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej, Przewodniczącym KKHS „Lipa” oraz Komendantem niezliczonej liczby obozów letnich i biwaków.  

Jego pasją były podróże. Jako przewodnik turystyczny dziesiątki godzin spędził na szlaku.      

Z wykształcenia doktor nauk historycznych. Absolwent UMK w Toruniu, pracował jako nauczyciel i wykładowca akademicki.

Łączymy się w ogromnym bólu z jego wspaniałą żoną Magdą i dwiema córeczkami Zosią i Basią.

Do zobaczenia na szlaku Przyjacielu…

Spoczywaj w pokoju.

Msza św. pogrzebowa w int. śp. phm.  Jarosława Łuczyńskiego zostanie odprawiona  w sobotę, 6 października 2012 roku,  o 13:00 w Toruniu, w kościele  pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Rydygiera 21, a następnie pogrzeb w Toruniu na Podgórzu.

 

 

Aleksandrowskie Środowisko ZHR

instruktorzy SRP-M „Dęby” ZHR

Salezjanie
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl