Wtorek, 28 marca 2017 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Informacje

IX Festiwal Talentów ISKRA BOŻA

W dniu 24.02.2017 r. w Zespole Szkół Towarzystwa Salezjańskiego „Kolegium Kujawskie” odbyła się 9. edycja Festiwalu Talentów ISKRA BOŻA, który łączy prezentacje utalentowanej artystycznie młodzieży z akcją charytatywną. W tym roku impreza uzyskała patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej, Bydgoskiego Kuratorium Oświaty oaz Burmistrza Miasta Aleksandrowa Kujawskiego.

Na scenie wystąpili łodzi ludzie, którzy grali na instrumentach, śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze, prezentowali scenki kabaretowe. Reprezentowali oni Kolegium Kujawskie ale także inne placówki w mieście i powiecie. Między występami odbywały się licytacje,a w holu – kiermasz słodkości oraz innych przedmiotów. Można tam było także oglądać prace malarskie, rysunkowe i fotograficzne uczniów, w tym, nagrodzone w konkursie „Dwa oblicza mojego miasta”.
Tegoroczną aukcję wsparło wiele osób będących znanymi postaciami życia publicznego, m.in. pan Prezydent RP Andrzej Duda, przysyłając do wylicytowania grafikę z Łazienkami Królewskimi. Współorganizatorem tej części wydarzenia jest toruńska Fundacja na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Daj szansę”. Dochód z aukcji przeznaczony jest dla Marty, która aby móc chodzić przeszła 14 operacji, dwie ostatnie w USA. Dzięki otwartym sercom i hojności wielu wspaniałych ludzi dla Marty udało się zebrać ponad 13 tys. złotych. Młodzież szkolna zaś pokazała, nie tylko talenty artystyczne, ale również talent umiejętności pomagania innym.

odsłon: 134 | aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2017-03-03 |
projektowanie stron www szczecin, branding, logo design © 2010 - 2017 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła Tel. 067 352 27 20; Fax 067 352 27 56, pcholewa@salezjanie.pl [ Online: 5 os. ]