Sobota, 25 marca 2017 r. imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Informacje

Nowe sale dla szkoły w Dębnie

8 lutego 2017 r. w Przedszkolu i Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego nastąpiło oficjalne otwarcie i poświęcenie dwóch nowych sal ze specjalistycznym sprzętem: integracji sensorycznej i poznawania świata.

Uroczystego poświęcenia dokonał Przełożony Inspektorii pw. św. Wojciecha ks. Roman Jachimowicz. W uroczystości uczestniczyli również Starosta Powiatu Myśliborskiego pani Danuta Patkowska, Burmistrz Miasta i Gminy Dębno pan Piotr Downar, Dyrektor i Proboszcz ks. Henryk Łącki, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej pani Marzena Smolarek, Dyrektor Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej pani Joanna Krzyżowska, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych pan Krzysztof Zaborski.

Na początku uroczystości jeden z naszych uczniów wyrecytował wiersz o św. Janie Bosko, za co otrzymał gromkie brawa. Następnie Dyrektor Szkoły ks. Wojciech Lipowicz przywitał wszystkich zebranych gości i w krótkim przemówieniu przedstawił sposób funkcjonowania i cel, jakiemu mają służyć poświęcone sale. Podziękował odpowiedzialnemu za koordynowanie prac przy tworzeniu nowych sal ks. Mateuszowi Macinkiewiczowi, a także całemu personelowi szkoły na czele z panią Agnieszką Myszczyszyn-Węgier. Następnie ks. Inspektor dokonał poświęcenia wspomnianych sal. Goście byli żywo zainteresowani tym, jak można używać danego sprzętu i jak on wpływa na rozwój dziecka.

Poświęcone sale mają na celu polepszenie stymulacji i rozwoju dziecka. Można w nich oddziaływać przez wiele bodźców, dzięki czemu dziecko może przystosować się do różnych sytuacji i w późniejszym okresie życia o wiele lepiej radzić sobie z otaczającą rzeczywistością. Sala integracji sensorycznej wpływa na poprawę zdolności ruchowych dziecka oraz na kształtowanie odpowiednich reakcji.

Obydwie sale poszerzają ofertę Przedszkola i Szkoły Podstawowej. Pomagają nam lepiej wpływać na rozwój i stymulację dziecka oraz na ograniczenie efektów niepełnosprawności naszych wychowanków. Ks. Inspektor jak i wszyscy pozostali goście liczą, że wzbogacenie oferty przyczyni się do jeszcze lepszego rozwoju Szkoły Podstawowej i Przedszkola.

odsłon: 220 | aktualizowano: 2017-02-09 13:36 | ks. Mateusz Macinkiewicz
projektowanie stron www szczecin, branding, logo design © 2010 - 2017 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła Tel. 067 352 27 20; Fax 067 352 27 56, pcholewa@salezjanie.pl [ Online: 6 os. ]