Wtorek, 28 marca 2017 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Informacje

Półkolonie w Dębnie

W dniach od 13.02.2017 do 17.02.2017 roku w Dębnie odbyły się półkolonie zimowe. Okazało się, że i w tym roku zainteresowanie półkoloniami było bardzo duże.

Łącznie wzięło udział 90 dzieci. Opiekę, bezpieczeństwo i wspólną zabawę zapewniali wykwalifikowani wychowawcy wraz z wolontariuszami.
Pierwszy dzień rozpoczęliśmy zapoznaniem się z wychowawcami i grupą poprzez gry integracyjne. Najmłodsi uczestnicy zajęli się tworzeniem dzieł plastycznych, które później ozdobiły
ściany naszego oratorium. Następnie z pogodnym nastawieniem odwiedziliśmy halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 1 w Dębnie, gdzie odbywały się zawody w ping ponga.
Dzieci korzystały z piłek, paletek i wielu innym rzeczy nam udostępnionych. Na sam koniec nie ominął nas pyszny i zdrowy poczęstunek. Zmęczeni ale uśmiechnięci wróciliśmy do oratorium
zakończyć nasz pierwszy dzień półkolonii. Następnego dnia grupa najmłodszych uczestników pojechała do kina w Gorzowie Wielkopolskim na film pt. ''Balerina'', natomiast grupa starszych dzieci pojechała na basen w Gryfinie gdzie czekała na nich masa atrakcji. Zmęczeni, ale pełni radości wróciliśmy do Dębna. W środę grupa najstarszych zawitała w kinie na filmie pt. ''Sing" w tym czasie nasze najmłodsze dzieci korzystały z atrakcji na basenie w Gryfinie.
Nie mniej atrakcyjny okazał się czwartek, kiedy to pierwsza grupa ponownie zawitała w Gorzowie lecz tym razem w sali zabaw ''Acapulco''. Dzieci wraz z wolontariuszami bawili się na zjeżdżalniach oraz w basenie z kulkami. Jedną z najciekawszych atrakcji było malowanie twarzy. Dzieci wcielały się w swoje ulubione postacie lub zwierzęta. Pod koniec panie przygotowały mały poczęstunek. Starsza grupa również przyjechała do Gorzowa lecz bawili się na kręgielni. Piątek był ostatnim dniem półkolonii, ale pełnym wrażeń, emocji i radosnych uśmiechów. Wspólnie podsumowaliśmy cały tydzień zabaw i zajęć. W dalszej części dnia ponownie zawitaliśmy na hali, gdzie odbywały się zabawy sportowe. Dzień półkolonii zakończyła msza i wspólne pożegnanie.

odsłon: 114 | aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2017-02-27 | ks. Mateusz Macinkiewicz
projektowanie stron www szczecin, branding, logo design © 2010 - 2017 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła Tel. 067 352 27 20; Fax 067 352 27 56, pcholewa@salezjanie.pl [ Online: 5 os. ]