Sobota, 25 marca 2017 r. imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Informacje

Święto św. Franciszka Salezego w Lądzie

w. Franciszek Salezy – Doktor Kościoła, patron dziennikarzy, katolickiej prasy, osób głuchoniemych, poetów i… salezjanów. W czwartek, 24 stycznia, w lądzkiej wspólnocie obchodzono święto patronalne Zgromadzenia oraz Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Świętowanie rozpoczęła uroczysta celebracja Jutrzni, pod przewodnictwem ks. Dyrektora, w kaplicy seminaryjnej. Dzień 24 stycznia, jest także świętem Salezjańskiej Grupy Medialnej Art. 43, działającej w lądzkim seminarium. Specjalnie z tej okazji przyjechał ks. Przemysław Cholewa SDB – inspektorialny delegat ds. Mediów Społecznych.

Punktem kulminacyjnym dnia była uroczysta Eucharystia, sprawowana w samo południe. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. Przemysław. W słowie skierowanym do współbraci zachęcał do roztropnego korzystania z mediów oraz podzielił się swoimi refleksjami i wskazówkami na temat powołania salezjańskiego. Liturgiczne świętowanie znalazło swoje przedłużenie podczas wspólnego obiadu oraz kawy.

 

Późnym popołudniem spotkaliśmy się na wspólnym nabożeństwie, w którym prosiliśmy za media, dziennikarzy oraz wszystkich pracujących w dziedzinie komunikacji społecznej, aby nie bali się głosić swoją pracą Prawdy i Ewangelii. Przepraszaliśmy też za nadużycia w dziedzinie mediów oraz dziękowaliśmy za nowe możliwości, jakie dzięki przekazowi społecznemu otwierają się przed Nową Ewangelizacją. Słówko na dobranoc wygłosił radca ds. formacji – ks. Francesco Cereda SDB.

Ostatnim wspólnym akcentem dnia była agapa – „Odpust Art-u”. Podczas spotkania braterskiego w kawiarence był czas aby członkom salezjańskiej pracy medialnej podziękować za wspólną pracę, twórcze zaangażowanie i czas, który przez cały ostatni rok poświęcili na dokształcanie w  dziedzinie mediów, produkcję klipów wideo, audycji i słuchowisk oraz prowadzenie strony internetowej seminarium.

Koordynator Grupy Art. 43 w Lądzie
kl. Marek Majewski SDB

odsłon: 354 | aktualizowano: 2013-01-29 14:51 |
projektowanie stron www szczecin, branding, logo design © 2010 - 2017 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła Tel. 067 352 27 20; Fax 067 352 27 56, pcholewa@salezjanie.pl [ Online: 10 os. ]