Sobota, 25 marca 2017 r. imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Informacje

Wielki sukces poruszającego spotkania z poezją Wiesława Trzeciakowskiego oraz koncertu kolęd w wykonaniu zespołów Bella Voce i Sal Canto


Poniedziałkowy wieczór 23 stycznia upłynął pod zakiem dziękczynienia Wcielonemu Słowu, Jezusowi Chrystusowi, za Jego wkroczenie w historię świata, a przez to w historię życia każdego z nas. O godz. 19.00 w kaplicy szkolnej Collegium Salesianum w Bydgoszczy zgromadzili się zaproszeni goście: rodzice i dziadkowie uczniów szkoły, parafianie, jak również stali uczestnicy spotkań „Drużyny Mieszka”.


Kaplica wypełniła się prawie do ostatniego miejsca. „Pokłon Bożej Dziecinie” krótko zainicjował ks. Jacek Brakowski, który powitał wszystkich przybyłych i przedstawił artystów. Niepowtarzalną, niezwykle poruszającą atmosferę tego spotkania stworzyli wspólnie dzieci i młodzież z zespołów „Sal-Canto” i „Bella Voce” z Collegium Salesianum w Bydgoszczy pod dyrekcją Barbary Dziedzic oraz gość specjalny spotkania Wiesław Trzeciakowski, uznany bydgoski artysta – poeta, językoznawca i historyk. Wykonywane przez zespoły kolędy, w których śpiew z radością włączali się często wszyscy uczestnicy spotkania, przeplatały się z przepięknymi recytacjami utworów poetyckich w wykonaniu ich Autora. Dzielił się on również ze słuchaczami swoimi osobistymi doświadczeniami i przemyśleniami dotyczącymi życia wiarą, a często także wskazywał na okoliczności powstawania tworzonych przez siebie dzieł, które z całą pewnością można nazwać opatrznościowymi, Bożymi natchnieniami. Ten niezwykle osobisty przekaz poruszał do głębi uczestników spotkania. Wszystkie utwory muzyczne i poetyckie nagradzane były gromkimi brawami, a po ostatnich rozległy się oklaski wskazujące na „bis”. Wspólnie spędzony czas podsumował dyrektor Collegium Salesianum ks. Krzysztof Nestoruk, który podziękował przybyłym gościom i organizatorom. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania jeszcze długo toczyły się rozmowy i dzielenie się wrażeniami. Niektórzy zaś słuchacze mieli szczęście zaopatrzyć się w ostatni tomik poezji Wiesława Trzeciakowskiego „Religioso” i zdobyć od twórcy autograf czy wpis z imienną dedykacją.

Spotkanie „Pokłon Bożej Dziecinie” było pięknym artystycznym zwieńczeniem okresu Bożego Narodzenia. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w najbardziej znaczący sposób przyczynili się do przygotowania. W pierwszej kolejności podziękowania należą się naszym Artystom: Wiesławowi Trzeciakowi i zespołom „Sal-Canto” i „Bella Voce”, które prowadzi z niezwykłą charyzmą nasza muzyk Barbara Dziedzic. Wyrazy szczególnej wdzięczności kierujemy także wobec wszystkich, którzy zadbali o sferę organizacyjną spotkania: Magdalenie Topolskiej (która występowała również w „Bella Voce”), Marcinowi Olszewskiemu, Mateuszowi Knapińskiemu, Michałowi Olszewskiemu, a także naszemu stałemu fotografowi Konradowi Walczakowi. Niech Boże Dziecię wszystkim błogosławi!!!

odsłon: 140 | aktualizowano: 2017-01-26 22:38 |
projektowanie stron www szczecin, branding, logo design © 2010 - 2017 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła Tel. 067 352 27 20; Fax 067 352 27 56, pcholewa@salezjanie.pl [ Online: 6 os. ]