loading...

XXIX Niedziela okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora

Informacje

Zamknij wpis

Półkolonie przy Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Baniach

 „Wakacje, znów mamy wakacje…”, a te najlepsze, związane są z pobytem na półkoloniach w oratorium przy parafii MB Wspomożenia Wiernych, gdzie nie brak nigdy wesołej zabawy, radości i uśmiechu. W tegorocznych wzięło udział blisko pięćdziesięcioro dzieci, wolontariuszy i opiekunów. 

Odbyły się one w dniach 04 - 08 lipca. Rozpoczęły się mszą świętą poświęconą aniołom stróżom, gdyż całe półkolonie tematycznie dotyczyły aniołów: „Aniołowie są wśród nas”, były więc Cherubiny,  Serafinowie, Trony, Archaniołowie i Dominacje. W trakcie uczyliśmy się śpiewu, tańca współczesnego. Sami przygotowywaliśmy posiłki, wśród których była włoska pizza, sałatki z grzankami, sałatki owocowe. Mama jednej z opiekunek przygotowała pyszne ciasto drożdżowe, które zniknęło w okamgnieniu. 

Robiliśmy także kolaż poświęcony błogosławionemu Janowi Pawłowi II,  mieliśmy pokazy udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną z Bań. Sporo świetnej zabawy i różnych gier. Była również kąpiel w basenie i biwak (cóż, dla wielu niezapomniane przeżycie).          

Szkoda jedynie, że czas tak szybko mija i nasze półkolonie się skończyły, może rodzice ubłagają organizatorów o dłuższy czas ich trwania. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tegoroczne letnie półkolonie, wychowawcom i wszystkim naszym dobrodziejom.

Bóg zapłać! 

Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl