loading...

Poniedziałek II tygodnia okresu wielkanocnego | czytania na dziś

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Informacje

Zamknij wpis

Wiara w Miłość pobudza do miłości

Odkryciu głębszego znaczenia Wielkiego Postu poświęcone były dni skupienia wspólnoty młodzieżowej Ruchu Światło-Życie z berlińskiej Polskiej Misji Katolickiej. Odbyły się one w dniach 16-17 lutego w naszym ośrodku młodzieżowym w Swobnicy. Wzięła w nich udział 16-osobowa grupa młodzieży.

Jeszcze przed rokiem w swobnickim ośrodku mieścił się nowicjat salezjański, gdzie młodzi ludzie rozpoczynali swoją przygodę z Księdzem Bosko i pod okiem ojców duchowych rozpoznawali swoje powołanie do służby Bożej w Zgromadzeniu Salezjańskim. Obecnie mają tutaj miejsce spotkania różnych grupy młodzieży i dorosłych.

Na skupienie oazowe, czyli Oazę Modlitwy, składały się konferencje, wygłoszone przez ks. Tomasza Zielińskiego SDB, moderatora i opiekuna grupy, a także spotkania w małych grupach dotyczące sposobu przeżywania pokuty i nawrócenia, oraz postanowień wielkopostnych. Uczestnicy starali się odpowiedzieć na pytania: „Jak powinien przeżywać Wielki Post chrześcijanin?” oraz „Czego Pan Bóg oczekuje od nas w Wielkim Poście?”. Zapoznali się również z tekstem orędzia papieskiego na Wielki Post, którego przesłaniem są słowa „Wiara w miłość pobudza do miłości” i fragment listu św. Jana Apostoła: „Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam” (1 J 4, 16).

Nie zabrakło też czasu na osobiste spotkanie z Panem Bogiem w Namiocie Spotkania oraz na wspólnotową Eucharystię, koronkę do Miłosierdzia Bożego i wieczorne czuwanie modlitewne, przeżywane ze św. Piotrem Apostołem. Uczestnicy mogli wstąpić w ślady Pierwszego z Apostołów, w jego kroczenie za Chrystusem, zaparcie się i pytanie o miłość do Jezusa. Mieli również czas na głębszą spowiedź lub rozmowę z kapłanem.

W pamięci uczestników pozostanie z pewnością wieczorne salezjańskie „Słówko na dobranoc” ks. dyrektora wspólnoty salezjańskiej ks. Dariusz Presnala SDB, który w niezwykle barwny sposób opowiedział świadectwo swojego nawrócenia i przedstawił Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne, którymi się zajmuje od wielu lat; a także radosne opowieści przy stole ks. Stanisława Kąkola SDB, który dbał o to, by wszystko smakowało.

Dobrze wizytę berlińskiej młodzieży będzie wspominała młodzież swobnicka, ponieważ w rozegranym na szkolnej hali wspólnym meczu w siatkówkę miejscowi okazali się lepsi. Swoją wdzięczność młodzieży oazowej wyrazili również parafianie za piękną oprawę muzyczną i liturgiczną niedzielnej Mszy św. w kościele pw. św. Kazimierza, gdzie – co ciekawe – znajdują się wykonane w Berlinie witraże z wizerunkami świętych.

x. Tom

za: www.pmk-berlin.de

Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl