loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Informacje

Zamknij wpis

Jubileusz 10-lecia MOW w Rzepczynie

Uroczystość obchodów 10- lecia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Jana Pawła II w Rzepczynie już za nami. To był piękny, słoneczny dzień. Święto zbiegło się z corocznym Dniem Wdzięczności.

O godzinie 11.00 Odbyła się Msza Święta, którą celebrował  Wikariusz Inspektora ks. Adam Popławski SDB. Obecni byli również ks. Marek Woś SDB - Delegat ds. Szkolnictwa, ks. Dyrektor Grzegorz Gruba SDB z Aleksandrowa Kujawskiego, ks. Dyrektor Wiesław Psionka SDB, ks. Robert  Dmochowski SDB z Trzcińca oraz ks. Rudi Tisel SDB z Lublany
Modliliśmy się w intencji wszystkich mieszkańców domu oraz pracowników, naszych dobroczyńców i tych, którzy życzą nam źle. Po uroczystej celebracji i przedstawieniu historii placówki przyszła pora na podziękowania i nagrody. Bohaterką dnia była naturalnie pani Zofia Langowska, założycielka domu, która za swe wieloletnie zasługi została odznaczona medalem. Doceniono również pracowników, którzy niestrudzenie stoją na posterunku od początku istnienia ośrodka. Następnie zabrali głos nasi znamienici goście: ks. Wikariusz A. Popławski, Pani Danuta Malitowska- przewodnicząca Rady Powiatu, pan Andrzej Janas- przewodniczący Rady Gminy Brzeżno, pan Andrzej Muchorowski- Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie, pani Marzenna Janas- Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kard. Ignacego Jeża w Brzeżnie i delegacja przyjaciół i naszych darczyńców z Bydgoszczy. Miłą niespodzianką była wizyta absolwentów szkoły.
Akademię zakończył hymn szkoły, który odśpiewano po raz pierwszy na oficjalnej uroczystości. Po wyprowadzeniu sztandarów odbyło się przedstawienie o potencjalnym uczniu naszej szkoły przygotowane przez wychowawców i nauczycieli. Kwestie i piosenki powstały na podstawie wnikliwej obserwacji naszych podopiecznych.
To naturalnie nie był koniec świętowania. Oficjalni goście udali się na uroczysty obiad- dzieło ks. Jarosława Kobiałki SDB, po którym zwiedzali mury naszego pałacu, mogli obejrzeć wystawę prac wychowanków i pokaz slajdów przygotowanych przez panią Barbarę Biernat, nauczycielkę plastyki i zajęć artystycznych.
Pozostali goście mogli spróbować specjałów Ks. Jarka na świeżym powietrzu lub zakupić dania z gilla u pana Tomka Rogowskiego. Nie zabrakło loterii fantowej, kawiarenki z pysznymi ciastami, biżuterii wykonanej przez panią Elę Dylewską, gier i zabaw dla dzieci, paintballa, strongmenów.  Odbyły się zawody strzeleckie, rzutu do celu, połowu karpia oraz turniej plażowej piłki siatkowej. Jednak główną atrakcją był występ Młodzieżowego Cyrku Salezjańskiego ze Słowenii. Trupę tworzą bywalcy Oratorium w Lublanie w wieku od 10 do 17 lat.
Na koniec wręczono nagrody za poszczególne konkurencje, a także nagrody dla Filipa i Sebastiana za konkurs fotograficzny zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Świdwinie. Ksiądz  Daniel Śliwiński SDB, który zadbał o nagłośnienie całej uroczystości, pełnił również rolę didżeja i porwał do tanecznej zabawy najbardziej odpornych na upał. 
Dziękujemy wszystkim bardzo, bardzo serdecznie za zaangażowanie i sprawny przebieg naszego święta. Zapraszamy za rok na obchody Dnia Wdzięczności. 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl