loading...

Sobota XXIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Januarego | czytania na dziś

Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Informacje

Zamknij wpis

Kobylanka: koncert organowy w wykonaniu wybitnych muzyków

Owacjami na stojąco, w niedzielę 6 września, zakończył się I Letni Festiwal Organowy im. ks. Piotra Głogowskiego.

Tegoroczny festiwal rozpoczął się 15 sierpnia i w każdą niedzielę o godz. 20.00 można było usłyszeć nowe organy kościoła filialnego w Morzyczynie. Ostatni koncert uświetnili dwaj wybitni polscy muzycy: prof. dr hab. Bogdan Narloch (organy) oraz prof. zw. dr hab. Roman Gryń (trąbka).

Roman Gryń to profesor w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie prowadzi klasę trąbki pełniąc jednocześnie od 2002 roku funkcję Kierownika Katedry Instrumentów Dętych i Akordeonu.

Bogdan Narloch zaś jest doktorem habilitowanym i profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie, prowadzi również klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie. Słowo wstępu do koncertu przygotował Hubert Kiszka.

Na zakończenie koncertu ks. proboszcz Paweł Żurawiński SDB podziękował wszystkim wykonawcom biorącym udział w tegorocznych koncertach, publiczności regularnie uczęszczającej na cykl spotkań z muzyką organową oraz osobom dzięki którym pierwszy historyczny dla tej wspólnoty festiwal mógł się odbyć.

HK
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl