loading...

| Wspomnienie dowolne Bł. Jerzego Matulewicza | czytania na dziś

Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Informacje

Zamknij wpis

Konin: książkowy kiermasz misyjny w parafii pw. św. Faustyny

Tydzień misyjny już za nami. Jest to wspaniały czas, kiedy możemy dowiedzieć się czegoś o misjach. Ale to zdecydowanie nie wystarczy.

W parafii pw. św. Faustyny w Koninie tydzień misyjny zakończono kiermaszem książkowym, z którego dochód zostanie przekazany na dzieci ze szkół salezjańskich w Togo (Afryka). Celem kiermaszu była promocja książki o tematyce religijnej, wychowawczej i salezjańskiej. Wybrane książki w przeważającej ilości wyszły spod pióra włoskiego salezjanina Bruno Ferrero, który jest znanym i poczytnym autorem publikacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dzięki Dyrektorowi Wydawnictwa Salezjańskiego z Warszawy oraz ks. Michałowi Mejerowi SDB do parafii w tzw. „komis” trafiło kilkadziesiąt tytułów książkowych. Publikacje te były omawiane i promowane przez salezjanów podczas ogłoszeń, a także refleksji niedzielnych. Nad całością kiermaszu czuwał ks. Mirosław Stanisław Wierzbicki SDB ze starszymi ministrantami parafii: Antonim Sucharskim, Bartoszem Wódczakiem, Wojciechem Piaskowskim i Pawłem Łuczakiem.

Największy sukces znalazły książki dla dzieci „Zdrowaś Maryjo”, „Miłosierdzie – opowiadania dla dzieci”, „Anioł Stróż”, czy „Dziesięć przykazań”. Dorośli poszukiwali najchętniej książek „365 krótkich opowiadań dla ducha”, „Opowiadania adwentowe i Bożonarodzeniowe”. Natomiast wielu rodziców odnalazło dla siebie książki: „Rodzice szczęśliwi dzięki metodzie ks. Bosko” oraz „Wasze dzieci mają tylko was”.

Podsumowując można powiedzieć, że w dobie smartfonów i Internetu, dobra książka znalazła dla siebie wielu adresatów, a kiermasz spotkał się z dużym zainteresowaniem parafian, którzy liczą na to, że będzie on kontynuowany również z racji innych wydarzeń i świąt kościelnych.

ks. Mirosław Stanisław Wierzbicki SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl