loading...

XXXII Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Elżbiety Węgierskiej | czytania na dziś

Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Konin: SPTS laureatem konkursu "Do hymnu"

Zamknij wpis

Konin: SPTS laureatem konkursu "Do hymnu"

W II edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych "Do hymnu", organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Koninie zajęła I miejsce w województwie wielkopolskim.

Są takie wydarzenia w życie szkolnej społeczności, które na długo pozostają w pamięci uczniów, rodziców i nauczycieli. Bez wątpienia jednym z takich jest, dla Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Koninie, zajęcie I miejsca w województwie wielkopolskim w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych Do hymnu, organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zadanie konkursowe polegało na wspólnym wykonaniu przez uczniów szkoły hymnu państwowego i dwóch pieśni hymnicznych. Uczniowie Salezjanki poradzili sobie z tym śpiewająco, wyrażając nie tylko swoją dumę narodową i zainteresowanie historią Polski, ale przede wszystkim niezwykłe umiejętności muzyczne.

9 maja br. w pięknie przystrojonej auli szkoły zabrzmiały Mazurek Dąbrowskiego, Rota i Gaude Mater Polonia – pieśni wykonane przez 86 uczniów szkoły pod batutą dyrygentki chóru – pani Iwony Lewandowskiej.

W tym roku szkolnym w powyższym projekcie kulturalnym wzięło udział około 500 tys. uczniów z 250 szkół w całej Polsce. Spośród 13 wyróżnień wojewódzkich, wręczonych podczas uroczystej gali, która odbyła się 17 czerwca w Warszawie, jedno powędrowało właśnie do Salezjanki.

Gratulujemy I miejsca w Wielkopolsce i życzymy tej wspaniałej szkole dalszych sukcesów.

Katarzyna Wiedera
nauczyciel SPTS Konin
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl