">
loading...

Sobota XXIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Januarego | czytania na dziś

Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Informacje

Zamknij wpis

Piła: królewskie półkolonie w parafii pw. Świętej Rodziny

W piątek 12 lipca zakończyły się półkolonie w parafii Świętej Rodziny w Pile. Tematem przewodnim była historia „Króla Lwa”. 

W sumie ponad 300 uczestników przez trzy tygodnie uczestniczyło w grach, zabawach, integracji oraz modlitwie. Letni wypoczynek dzieci i młodzieży z Piły przebiegał w myśl słów Ks. Bosko: „Boisko żywe – diabeł martwy”, zwyczajnie nie było czasu na nudę.  Każdy turnus był inny. Były zajęcia plastyczne, sportowe, artystyczne, cyrkowe, balonikowe. 

W pierwszym tygodniu dzieci miały wyjazd do Alpakarni czyli zagrody z alpakami, bardzo przyjaznymi zwierzętami. Drugi tydzień to park linowy w Rudnicy, gdzie do przejścia i wyboru było wiele tras, łatwiejszych i trudniejszych. W ostatnim tygodniu natomiast był wyjazd do Poznania na Jump Arenę, gdzie dzieci mogły spożytkować swoją energię na dużym obszarze trampolin.

Jeśli ktoś myśli, że w naszym mieście można się nudzić, to się myli. Dzieci miały okazję pływać Gordaliną po naszej pięknej i malowniczej rzece Gwdzie, poznać bliżej przyrodę, odwiedzić Szkołę Policji i przyjrzeć się z bliska pracy policjantów.

Na miejscu przy Oratorium oczywiście też nie było miejsca na nudę. Tańce, malowanie kredą, malowanie twarzy, bal, piłkarzyki, twórcze patyczki Bamp, czy wszelkiego typu zajęcia sportowe to tylko kilka zajęć, które można wymienić. Nawet dla najbardziej wymagającego coś się znalazło. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali to dzieło swoimi modlitwami i ofiarami.

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl