loading...

Środa XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Piusa X | czytania na dziś

Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Informacje

Zamknij wpis

Ląd: Salezjańska Szkoła Duchowości Młodzieżowej

„Żyj Jego życiem. Daje Ci je w sakramentach Kościoła!” – to hasło tegorocznej edycji Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej, która organizowana jest przez Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie. 

To właśnie „sakramenty godnie celebrowane w wierze udzielają łaski, którą oznaczają”. Prawda oczywista, ale jakże często zapominana. Bob Schuchts – autor książki pt. „Bądź przemieniony”, którą warto wziąć do ręki jako pomoc w katechezie sakramentalnej – we wprowadzeniu pisze: „Przez lata posługi jako terapeuta, nauczyciel i lider w Kościele często zastanawiałem się nad naturą naszej duchowej podróży i nad tym, w jaki sposób dokonuje się przemiana w życiu każdego z nas. Czerpiąc z mądrości biblijnej i nauczania Kościoła, odkryłem, że sakramenty odgrywają dużo bardziej znaczącą rolę w tym procesie, niż kiedykolwiek myślałem. Będąc całe życie katolikiem, nie zawsze ceniłem sakramenty czy pojmowałem, jaką ze swej natury posiadają moc. Minęło wiele lat, zanim zrozumiałem to, o czym Kościół wiedział i nauczał od początku: kiedy sakramenty są przyjmowane w wierze, to dzięki Duchowi Świętemu posiadają ogromną moc, aby radykalnie przemienić nasze życie”.

Chcemy przemiany naszego życia, dlatego warto wciąż z nowym zaangażowaniem odkrywać piękno, głębię i przemieniającą moc sakramentów w Kościele katolickim!

Na pierwszy zjazd SSDM, który odbył się w Lądzie w dniach 30.11 – 02.12 przyjechało 40 osób. Dziękujemy szczególnie ks. Andrzejowi Mimierowi SDB z Rumi oraz ks. Krzysztofowi Rudzińskiemu SDB z Bydgoszczy za wspólne bycie z młodzieżą, aby razem odrywać dary i zobowiązania wypływające z sakramentu chrztu świętego. Dziękujemy również wszystkim współbraciom młodszym z lądzkiego seminarium za pomoc w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu spotkania.

Kolejne spotkanie SSDM, podczas którego zatrzymamy się nad Eucharystią, odbędzie się również w Lądzie w dniach 1-3 marca 2019r. Serdecznie zapraszamy. 

Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl