loading...

| Wspomnienie dowolne Bł. Jerzego Matulewicza | czytania na dziś

Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Informacje

Zamknij wpis

Ląd: świąteczna atmosfera oraz przywitanie nowego roku

Okres Bożego Narodzenia dobiega końca. Wspólnota postnowicjacka z Lądu nad Wartą dzieli się z nami swoim świętowaniem Narodzenia Pańskiego i nowego roku.

Okres świąt Bożego Narodzenia był pięknym czasem w naszej wspólnocie. Zaczęło się oczywiście od gruntownych przygotowań w domu: dekorowanie kaplicy, przygotowywanie refektarza, mycie okien, sprzątanie – jak to wygląda w każdym polskim domu. Również nie zapomnieliśmy przygotować naszych serc poprzez modlitwę i czuwanie na przyjście Nowonarodzonego. Pośród wielu innych obowiązków najważniejsze było jednak świętowanie narodzin Zbawiciela. Wieczorem 21 grudnia odwiedził nas Ksiądz Inspektor Tadeusz Itrych SDB wraz z Księdzem Wikariuszem i Ekonomem Inspektorialnym. Była to wspaniała okazja na złożenie sobie życzeń i spędzenie czasu w braterskiej atmosferze.

W trakcie kolacji wigilijnej alumni kursu pierwszego przygotowali jasełka w "klasycznym stylu", a następnie – jak to już jest w lądzkim zwyczaju – kurs I wręczył kursowi II listy posłuszeństwa na asystencję. Nie zabrakło ciekawych pomysłów takich jak lot na księżyc w celu otwarcia oratorium, pogłębianie duchowości innych zgromadzeń czy nawet na ślub milczenia. Następnie odśpiewaliśmy tradycyjne polskie kolędy i spędziliśmy czas w atmosferze świąt.

Następny dzień był okazją do radości dla kursu I, ponieważ doczekali się upragnionego czasu odpoczynku w domu. Kurs II natomiast pozostał w Lądzie, aby upiększyć liturgię w czasie świąt Narodzenia Pańskiego w naszej świątyni. Również odbyła się druga (bardziej kameralna) wigilia, tym razem 24 grudnia, aby tradycji stała się zadość. Kiedy kurs I powrócił z domowego odpoczynku, starsi klerycy mogli wyjechać w rodzinne strony, aby tam świętować nowy rok, wśród bliskich i przyjaciół. Pozostali spędzili ten dzień na wspólnych grach i zabawach w towarzystwie lądzkich domowników.  

Ostatnie dni roku były dla naszej wspólnoty bardzo intensywne, ale i pięknie przeżyte w duchu miłości, pokoju, szacunku i wspólnoty. Również wszystkim innym chcemy życzyć, aby ten nowy rok, był dla Was okazją do podjęcia zmian, zmian na lepsze w swoim życiu oraz w swoich sercach. Niech ten nowy rok 2021 przyniesie Wam wiele łask Bożych.

źródło: www.wsdts.pl
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl