loading...

Piątek XXVII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues'a oraz Towarzyszy, św. Pawła od Krzyża | czytania na dziś

Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Informacje

Zamknij wpis

Młode serca w Pile

Muzyka i radość wspólnoty – te dwa słowa chyba najlepiej opisują weekend, który oazowicze z diakonii muzycznej spędzili pod koniec marca w Pile. Tegoroczne KAMuzO wiosenne odbyło się pod hasłem ,,Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani”.

 

Zjazd rozpoczął się w piątek od wspólnego posiłku. Punktem kulminacyjnym tego dnia była droga krzyżowa, podczas której rozważaliśmy tajemnice Męki Pana Jezusa z odniesieniem
ich do osobistych grzechów. Dalsza część wieczoru przeznaczona została na integrację
i ,,nadrabianie zaległości”.

Sobota upłynęła dość intensywnie. Pierwsze warsztaty zaczęły się już o 9 rano – uczestnicy dostali za zadanie dobrać pieśni na Niedzielę Palmową i przeprowadzić krótkie przygotowanie do Mszy. Następnie poznaliśmy szczegóły nagrywania dźwięku w studiu nagraniowym Salezjańskiej Grupy Medialnej. O 12:30 miał miejsce najważniejszy punkt naszego planu – Msza Święta. Po obiedzie wybraliśmy się z wizytą na cmentarz, aby w przeddzień 7. rocznicy śmierci ks. Kazimierza Lewandowskiego pomodlić się koronką do Bożego Miłosierdzia przy jego grobie. Gdy wróciliśmy, rozpoczęła się nauka nowej pieśni roku, co poszło nam sprawnie i szybko. Płynnie przeszliśmy do studia i podjęliśmy pierwsze, niestety nieudane, próby jej nagrania. Około 20:30 rozpoczęliśmy modlitwy wieczorne, podczas których znaleźliśmy chwilę na Namiot Spotkania i osobistą adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Po modlitwach kolejny raz znaleźliśmy się w studiu i nagraliśmy pieśń roku – tym razem skutecznie.

Niedzielę rozpoczęliśmy od jutrzni. O 9:30 animowaliśmy parafialną Mszę Świętą.
Po Eucharystii podsumowaliśmy zjazd, opowiadając o swoich przeżyciach i z błogosławieństwem od moderatora inspektorialnego, ks. Bartłomieja Chmielewskiego, rozjechaliśmy się do domów.

KAMuzO wiosenne 2018 było prawdziwym czasem łaski. Mamy nadzieję, że przyniesie piękne, trwałe owoce całej wspólnocie!

Alicja Dominiuk
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła, tel. 067 352 27 20

Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl