loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Bonawentury | czytania na dziś

Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza

Informacje

Zamknij wpis

Dzień Papieski w Zespole Szkół w Szczańcu

Osoba Jana Pawła II bardzo mocno wpisała się w historię życia każdego Polaka. Przez wiele lat towarzyszył on nam, uwrażliwiając każdego na wartości kształtujące nasze człowieczeństwo. Dlatego w niektórych momentach naszego życia, jego osoba powraca do nas i jest nam szczególnie bliska. Takim jest na pewno dzień 16 października, kiedy to wspominamy wybór ks. Karola Kard. Wojtyły na Papieża. Od tego wydarzenia minęły już 34 lata, a dla nas jest to wciąż doskonała okazja, aby przypomnieć sobie osobę Jana Pawła II.

Tak więc 19 października 2012 r. w Zespole Szkół w Szczańcu, kilkunastu uczniów z klas 3B i 2A gimnazjum oraz 5 klasy szkoły podstawowej wraz z katechetami: ks. Dariuszem Dynak-Michalskim i Panią Krystyną Małek przygotowało krótki apel poświęcony bł. Janowi Pawłowi II. Przedstawienie było w formie programu TVP 1 pt. „Między ziemią a niebem”, w którym uczniowie grający rolę prezenterów przeprowadzili wywiady z kilkoma osobami. Osoby te podzieliły się wspomnieniami z wyjątkowych spotkań z papieżem Janem Pawłem II. Natomiast grupa dzieci przeczytała listy, które zostały napisane do bł. Jana Pawła II po jego śmierci.
W apelu wzięli udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Szczańcu wraz z nauczycielami i Dyrekcją szkoły.
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła, tel. 067 352 27 20

Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl