W dniach 4-6 marca w Lądzie nad Wartą odbył się IX zjazd studentów i pracujących z Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych. Podczas tego spotkania rozważaliśmy temat naszego powołania. Przyjechało nas do Lądu ok 140 osób.

">
loading...

Okres Narodzenia Pańskiego | Wspomnienie dowolne Św. Wincentego, św. Wincentego Pallottiego | czytania na dziś

Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Informacje

Zamknij wpis

IX zjazd studentów i pracujących SWE

W dniach 4-6 marca w Lądzie nad Wartą odbył się IX zjazd studentów i pracujących z Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych. Podczas tego spotkania rozważaliśmy temat naszego powołania. Przyjechało nas do Lądu ok 140 osób.

W piątek wieczorem po Eucharystii spotkaliśmy się wszyscy razem, aby porozmawiać na temat wierności wspólnocie. Spotkanie poprowadziła Kasia Olkiewicz, która uświadomiła nam, że SWE nas potrzebuje!!! Później ks. Leszek Główczyński powiedział parę słów na temat naszej wierności wspólnocie. Jako studenci i pracujący oraz małżeństwa SWE nadal powinniśmy się aktywnie włączać w działalność naszej wspólnoty jaką jest SWE.

Głównym dniem zjazdu była sobota. Spotykaliśmy się w dwóch grupach. Małżeństwa SWE oraz osoby jeszcze nie zamężne czyli osoby szczerze poszukujące miłości. Przed południem mieliśmy spotkanie z ks. Dariuszem Buksikiem na temat religijności. Najważniejszym punktem soboty było nabożeństwo pokutne i oczywiście Eucharystia podczas której słowo Boże wygłosił do nas ks. Ryszard Sadowski rektor WSD TS w Lądzie. Jesteśmy bardzo wdzięczni klerykom WSD TS za przedstawienie, które dla nas przygotowali pod tytułem „Ks. Bosco pośród nas”. W sobotni wieczór w kaplicy seminaryjnej miało miejsce uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie i modlitwy wstawiennicze. Tradycyjnie zjazd zakończyła pasterka.

To był piękny czas spotkania się z przyjaciółmi oraz czas na zastanowienie się czym dla mnie jest powołanie?

Drodzy studenci, pracujący i małżeństwa SWE, jesteśmy potrzebni młodym ludziom. Włączajmy się we wszystkie akcje, zjazdy, pielgrzymkę. Nie bądźmy obojętni!!!Hania Garbaciak SWE Kraków
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl