26 marca 2011 roku w Gimnazjum i Liceum Salezjańskim w Pile odbyły się "Drzwi Otwarte".
Wszyscy goście witani byli przez uczniów w holu głównym, gdzie częstowano słodkościami, owocami i napojami. Ksiądz Dyrektor opowiedział o naszej szkole i zachęcił do jej zwiedzania.

">
loading...

Sobota II tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Turybiusza z Mongrovejo | czytania na dziś

Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Informacje

Zamknij wpis

Piła: Drzwi otwarte

26 marca 2011 roku w Gimnazjum i Liceum Salezjańskim w Pile odbyły się "Drzwi Otwarte".
Wszyscy goście witani byli przez uczniów w holu głównym, gdzie częstowano słodkościami, owocami i napojami. Ksiądz Dyrektor opowiedział o naszej szkole i zachęcił do jej zwiedzania.

Uczniowie przygotowali między innymi: parafrazę "Dziadów", skecz "Prywatne życie kobiet", pokaz taneczny i gimnastyczny, koncerty pianistyczne i występ zespołu "Baka Experience". Zaprezentował się również chór szkolny. Program artystyczny odbywał się w auli.
W klasach natomiast uczniowie demonstrowali m.in. pokazy doświadczeń chemicznych, z których jedno zakończyło się olbrzymim wybuchem. W pracowni biologicznej warto było zobaczyć kroplę wody pod mikroskopem, w sali od matematyki sklejane były bryły. Można było także obejrzeć wystawę minerałów oraz film o Nepalu. Ciekawostkę stanowił też pokaz reanimacji, przeprowadzony przez uczniów na fantomie.


- Z całą pewnością dzień był udany; widać było, że zarówno uczestnicy, jak i goście opuszczali szkołę zadowoleni.
Julianna Stasicka, II alfa GTS

 

Potwierdzeniem słów Julianny są również opinie kilkorga uczniów naszego Gimnazjum i Liceum:

- Moim zdaniem "Drzwi Otwarte" były bardzo udane. Odwiedziło nas wielu kandydatów do GTS i LOTS. Przyszli uczniowie naszej szkoły wykazali duże zainteresowanie klasami i występami naszych kolegów i koleżanek w auli.
Weronika Luch, I beta GTS

- Jak zwykle atrakcje były urozmaicone, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uważam, że skoro tylu uczniów włączyło się w akcję promowania naszej szkoły, to znaczy, że czują się tu dobrze i chcą przekazać innym, że warto wybrać właśnie Liceum Salezjańskie.
Kinga Kiepas, I c LOTS

 

- Tegoroczne "Drzwi Otwarte" bardzo mi się podobały. Moją uwagę najbardziej przykuł bogaty program artystyczny i mecz piłki ręcznej.
Piotr Hejmanowski, III gamma GTS

 

- Dużo czasu spędziłam w sali od chemii bawiąc się w różne doświadczenia. Działo się tam trochę ciekawych rzeczy, szczególnie gdy butelka z colą po wrzuceniu do niej mentosa wybuchła i zalała 1/4 sali. Jestem też pod dużym wrażeniem umiejętności tanecznych Wojtka Furmana i jego partnerki Dominiki. Dużym plusem była różnorodność występów w auli: od muzyki klasycznej, poprzez różne pokazy umiejętności teatralnych aż po belly dance. Wszystko odbywało się w przyjaznej atmosferze, pewnie wiele osób zostało zachęconych do przyjścia do naszej szkoły.
P. z LOTS

 

- Najbardziej podobał mi sie występ Czarka Baki! Moim zdaniem taki zespół to jest świetna sprawa. Ogólnie było całkiem przyzwoicie, były pączki i Alpejskie Mleczko :)
Kuba Boch, II alfa GTS


- Tegoroczne "Drzwi Otwarte" zaliczam do bardzo udanych. Organizacja była świetna, a ludzie pozytywnie nastawieni.
Śnieżka Grzegorczyk, I c LOTS


Miejmy nadzieję, że goście podzielają zdanie gospodarzy i we wrześniu spotkamy się razem na szkolnych korytarzach!

 

M. Rydelek
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl