To już „trzecia edycja” zimowych półkolonii w szkołach salezjańskich w Toruniu. Ponad 50 uczniów z naszej szkoły jak również z innych szkół toruńskich uczestniczyło w zorganizowanym wypoczynku.

">
loading...

Sobota II tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Turybiusza z Mongrovejo | czytania na dziś

Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Informacje

Zamknij wpis

Toruń: Półkolonie

To już „trzecia edycja” zimowych półkolonii w szkołach salezjańskich w Toruniu. Ponad 50 uczniów z naszej szkoły jak również z innych szkół toruńskich uczestniczyło w zorganizowanym wypoczynku.

Wspaniała zimowa aura towarzyszyła uczestnikom tej akcji wypoczynkowej. Kierownikiem półkolonii był ks. dr Mirosław Wierzbicki. Był on wspomagany przez grupę wspaniałych wychowawców i animatorów tj. Panią dyr. mgr Lilę Iglewską, panią mgr Dorotę Piórkowską, naszych absolwentów Katarzynę Demską i Jędrzeja Drążkowskiego oraz uczniów z II klasy gimnazjum Annę Warejko i Damiana Stybowskiego. 
Programie miały miejsce: całodniowy wyjazd do Bydgoskiego „Familly Parku”, zajęcia z pływania w mini Aquaparku przy ul. Hallera. Dwa dni zabaw wodnych sprawił, że radości i uciech nie było końca. Uczestnicy uczyli się pracy na komputerach oraz pod okiem specjalistów tworzyli prawdziwą gazetkę. Poznawali najmniejszy świat wokół nas przy pomocy mikroskopów. Wszystkiemu towarzyszyły różnorakie turnieje sportowe np. piłka nożna, ręczna, tenis stołowy, piłkarzyki, zabawy ruchowe. Dla posiadających dobre poczucie rytmu odbywały się zajęcia z tańca nowoczesnego, natomiast dla artystów były wystawione sztalugi na których powstawały prawdziwe arcydzieła. W hotelu „Walter” zostaliśmy przyjęci ciepłą herbatą oraz mogliśmy uczestniczyć w pokazach spędzenia wolnego czasu pod żaglami. Tematyce formacyjnej towarzyszyły filmy z serii odkrywców nowoczesności oraz znane programy pt. „Laboratorium wiary”. Dużym powodzeniem podczas półkolonii cieszył się nocleg w szkole. Dzieci mogły przeżyć go z 2 na 3 lutego 2011 r. Przy tej okazji powstało koło kulinarne z konkursem na najlepsze potrawy. W czasie wypoczynku dzieci korzystały z obiadów i słodkich podwieczorków.Półkolonie zostały zakończone w czwartek uroczystą Eucharystią oraz balem karnawałowym na którym zostały rozdane dyplomy uczestnictwa w półkoloniach, medale i słodkie nagrody za wszelkie konkursy.
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl