loading...

Poniedziałek XXIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Jana Kapistrana | czytania na dziś

Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Działalność

Zamknij wpis

Apostolat „Młodzi dla Życia”

Apostolat „Młodzi dla Życia” (Apostolate „Youth for Life”) jest salezjańską inicjatywą pro-life w ramach Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS). Wykorzystując charyzmat św. Jana Bosko, Apostolat YFL zrzesza młodych ludzi w jedną, międzynarodową wspólnotę modlitwy, formacji i świadectwa pro-life. Charakter Apostolatu jest bardzo otwarty, tzn. przynależą do niego młodzi ludzie na co dzień działający w regularnych wspólnotach formacyjnych (często nie-salezjańskich).

Krótka historia Apostolatu YFL:
2008 r. – założenie Apostolatu w Jerozolimie przez grupę salezjanów-studentów, jako odpowiedź na wezwanie Kościoła i Ojca Świętego do większego wysiłku duchownych i świeckich w ramach promocji życia. Powstają pierwsze dwie wspólnoty YFL we Włoszech i w Polsce.
– rusza oficjalna strona internetowa Apostolatu: www.youthfl.org

2009 r. – powstaje wspólnota YFL w Izraelu, zrzeszająca głównie katolików-imigrantów.
– spotkanie salezjanów-koordynatorów Apostolatu z abp. Rino Fisichella – ówczesnym przewodniczącym Papieskiej Akademii Życia.
– strona internetowa Apostolatu dostępna w 8 językach.

2010 r. – list kard. Ennio Antonelli, przewodniczącego papieskiej Rady ds. Rodziny, z błogosławieństwem i słowami uznania dla działań YFL.
– Apostolat YFL wpisany jako oficjalna inicjatywa Salezjańskiego Duszpasterstwa Młodzieżowego na oficjalnej stronie Zgromadzenia: www.sdb.org
– pierwsze wakacyjne rekolekcje członków i przyjaciół YFL w Strzegomiu.

Charyzmat Apostolatu YFL:
Charyzmat YFL można opisać za pomocą trzech słów-kluczy:


MODLITWA
Każdy, kto chce być członkiem Apostolatu YFL podejmuje choć raz w życiu modlitwę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Poza tym, regularnie modlimy się każdego 25-go dnia miesiąca, korzystając z pomocy naszej strony internetowej. Nasza modlitwa jest krótka, ale bardzo ważna: fragment Pisma Świętego + konferencja + dziesiątka różańca w podanych na stronie intencjach.

WSPÓLNOTA
Jesteśmy ruchem międzynarodowym, ale na co dzień działamy we wspólnotach narodowych. Młodzi ludzie, należący do Apostolatu czują się związani jedną wiarą i jednym celem: uwrażliwiać świat na wartość ludzkiego życia! Apostolat YFL umożliwia również spotkania członków – np. w polskiej wspólnocie są to coroczne rekolekcje wakacyjne. Każdy członek Apostolatu, w momencie przyjęcia do wspólnoty, otrzymuje specjalny krzyż, wykonany w Betlejem z drzewa oliwnego.

ŚWIADECTWO
Każdy z nas swoim słowem, ale zwłaszcza tym, kim jest głosi innym, szczególnie młodym Ewangelię Życia... Co to znaczy?! Radość, optymizm i ukochanie życia, jako największego daru od Boga! Przeżywanie każdego dnia na maxa blisko Boga! Zarażanie innych dobrocią i czystością serca... To zadania, jakie stoją przed każdym członkiem Apostolatu!

Czasem słyszymy taką wątpliwość: Chciałbym należeć do Apostolatu, ale jestem już w innej wspólnocie (np. oazowej) i nie znajdę więcej czasu!
Apostolat YFL nie jest wspólnotą podobną do Ruchu Światło-Życie, Odnowy w Duchu Świętym, czy Neokatechumenatu. Bycie w Apostolacie to dodatek do całej formacji duchowej, jaką dają wyżej wspomniane wspólnoty Kościoła. Dodatek jednak ważny, bo dotyczący poszanowania życia ludzkiego i nauki Kościoła w zakresie moralności i seksualności człowieka...


A jak to jest z czasem?!
Każdy członek Apostolatu poświęca kilkanaście minut 25-go dnia każdego miesiąca na modlitwę za życie, zgodnie z podaną na naszej stronie www propozycją. Tylko tyle! Cała reszta (wszystkie akcje, kolejne Duchowe Adopcje, czat, spotkania wakacyjne, itd.) to propozycje, na które można się decydować w miarę swoich możliwości i czasu.

Zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej szczegółów:
www.youthfl.org

 

TERMINY:

Adwent – „Wdowi grosz”

Wielki Post – „Paka dla niemowlaka”

13 – 20 lipca – Zakopane – „Idziemy na Syjon”
Salezjanie

Towarzysto Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła Tel. 067 352 27 20

Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl