loading...

XIII Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Antoniego Marii Zaccarii, św. Marii Goretti | czytania na dziś

Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Informacje

Zamknij wpis

Od parafii do peryferii ŚDM Kraków 2016

Co łączy parafie, peryferie, miłosierdzie i młodzież? Na przykład to, że były to tematy ostatniego XII Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży przygotowującego Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016.

W dniach 30.01.-01.02.2015r. do Łomży zjechali się przedstawiciele wszystkich komitetów organizacyjnych ŚDM ze szczebli diecezjalnych oraz prowincjonalnych. Byli również obecni goście z kilku krajów Europy i Azji. Nie zabrakło tam również delegacji salezjańskiej Polski.
Forum rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą sprawowaną w łomżyńskiej katedrze przez bpa Henryka Tomasika - Krajowego Duszpasterza Młodzieży. Następnie rozpoczęły się burzliwe obrady, które trwały do późnej nocy.
Sobota upłynęła pod znakiem przygotowania do Światowych Dni Młodzieży przez poszczególne diecezje oraz zastanawianiem się, jak można dotrzeć do peryferii Kościoła i zachęcić młodzież do czynnego udziału w życiu lokalnych wspólnot parafialnych. Podczas obrad prezentowane były również przygotowania poczynione przez Komitet Centralny w Krakowie.
Elementami formacyjnymi były uroczysta jutrznia oraz Msza Święta, której przewodniczył bp Janusz Stepnowski, a Słowo Boże wygłosił bp Grzegorz Ryś, celebrowane ku czci świętego Jana Bosko z okazji jego wspomnienia. Jak przystało na salezjanów, podczas obrad nasza delegacja rozdała wszystkim uczestnikom Forum świąteczne cukierki.
Niedziela była dniem podsumowania całego spotkania oraz ustaleniem propozycji, które ułatwią wprowadzanie wszystkich pomysłów i planów Forum w życie parafialne.
Światowe Dni Młodzieży tuż, tuż. Musimy więc zatroszczyć się, aby jak najlepiej szły przygotowania do tego wspaniałego czasu. Niech młodzi z naszych placówek dobrze przygotują swoje serca w duchu błogosławieństwa, które przewodzi tym ŚDM: ”Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Wiktor Dworzak IRM
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl