loading...

Piątek XIII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Informacje

Zamknij wpis

Przygotowania do ŚDM Kraków 2016

Drodzy Duszpasterze Młodzieży w pierwszą niedzielę Adwentu (30 listopada) rozpoczniemy drugi rok przygotowań duchowych do ŚDM 2016.

Zgodnie z zapowiedzią będzie on nosił hasło “SERCE 2.0”, nawiązując do błogosławieństwa: “Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.
Program “Serce 2.0” proponuje pogłębioną comiesięczną refleksję nad dwoma sakramentami Pokuty i Eucharystii. To także do tych dwóch sakramentów odnosi się w nazwie termin “2.0”.
Ideałem w realizacji programu byłoby zaproponowanie młodzieży w parafii (dekanacie, rejonie) kilkugodzinnego spotkania np. w pierwszy miesiąca.
Wśród materiałów będą: animacja wprowadzająca w temat spotkania, wspólnotowa celebracja nabożeństwa pokutnego, indywidualna spowiedź przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i wspólne uwielbienie oraz Eucharystia. Uzupełnieniem będzie konspekt do pracy w grupach oraz materiały do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
Tematem pierwszego miesiąca (grudzień 2014) będzie hasło: DUCHOWE POTRZEBY – DUCHOWE APLIKACJE, a młodych poprosimy, aby na to spotkanie przynieśli ze sobą swoje smartfony. Po co, dlaczego? – zaczekajcie do opublikowania konspektów. Materiały w połowie listopada będą dostępne na stronie Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży www.kdm.org.pl.
Już dziś zaplanujcie comiesięczne spotkania w parafiach, dekanatach lub rejonach.

Zastępca dyrektora KBO ŚDM
Osobą koordynującą materiały z ramienia Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM jest KS. KRZYSZTOF DUKIELSKI z diecezji radomskiej (kdukielski@interia.pl, 791 049 793), który został mianowany przez bpa Henryka Tomasika ZASTĘPCĄ DYREKTORA KBO ŚDM. Ks. Krzysztof wraz z osobami go wspierającymi pragnie też stworzyć na nowej stronie kdm.org.pl dział “Newsy z Centrów ŚDM”, dlatego też będzie kontaktował się w tej sprawie, prosząc poszczególne diecezje o współpracę. Rozumiem, że to doskonała forma zaangażowania sekcji komunikacyjnych i medialnych z waszych centrów. Newsy z Centrów ŚDM będą trafiały także na oficjalną stronę ŚDM 2016 w Krakowie krakow2016.com.

Wielka prośba o pomoc w nagraniu video komentarzy
W nowym roku przygotowań pragniemy kontynuować VIDEO KOMENTARZE młodych do niedzielnych Ewangelii. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w realizacji tych filmów, według zasady jedna diecezja przygotowuje jeden miesiąc (tyle filmów, ile niedziel w miesiącu). Na grudzień 2014 poprosiliśmy już diecezję radomską, więc można się zgłaszać na kolejne miesiące (od stycznia do listopada 2015 roku). Szczegóły techniczne przekażemy diecezjom, które podejmą się współpracy. Bardzo jednak liczymy na waszą aktywność.

Premiera hymnu ŚDM 2016
We wtorek, 28 października, o godz. 14.00 w auli Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach zostanie zaprezentowany HYMN ŚDM 2016. Wczoraj i dzisiaj w studio w Alwerni trwa praca studyjna nad jego nagraniem. Współpracują z nami m.in. czołowi muzycy polskiej sceny chrześcijańskiej. Od tego dnia utwór będzie dostępny w mediach oraz na stronach internetowych. Mam nadzieję, że wykorzystacie go podczas adwentowych spotkań młodych, rekolekcji i spotkań z cyklu “Serce 2.0”.

Przygotowania programu duchowego i wszelkie prace około ŚDM-owe polecam wspólnej modlitwie.

Pozdrawiam

ks. Grzegorz Suchodolski
Sekretarz Generalny / General Secretary

 

informacje na boeżąca także na FACEBOOKU 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl