">
loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Informacje

Zamknij wpis

SERCE 2.0 już bije!

Przed nami start w drugi rok przygotowań duchowych do ŚDM 2016. Nie chcemy przespać tego momentu. Papież Franciszek, który pobłogosławił ten program podczas audiencji w środę 12 listopada, prosił, abyśmy w najbliższym roku przedmiotem refleksji uczynili błogosławieństwo: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą".

Facebook, Google Sky Maps, LiveSports, SoundCloud, Skype… można by wyliczać prawie w nieskończoność. Potrzeby rodzą wynalazki.  A jednak czasem jest odwrotnie - coś już istnieje, tylko my nie uświadamiamy sobie, że jest to dla nas ważne. Niektórzy mówią: „ja nie czuję potrzeby”. No cóż… jeśli ktoś „nie czuje” głodu i dlatego nie je, to prędzej czy później zaświeci mu się aplikacja. Czerwona kontrolka. Bateria rozładowana. Komunikat:Nie czekaj na czerwoną lampkę, już dziś podłącz się do Źródła! Niech Boże aplikacje zaspokoją Twoje duchowe potrzeby.

Wśród materiałów, które są już dostępne na stronie www.kdm.org.pl, znajduje się bardzo bogata paleta materiałów duszpasterskich. Wśród nich są ​m.in.​ scenariusze spotkań, konferencje pogłębiające, nabożeństwa adoracyjne z celebracją sakramentu pojednania, komentarze do Mszy św., ale także konspekty spotkań w grupie oraz medytacje indywidualne. Autorzy programu polecają także “zajęcie się” specjalną KAS-ą, czyli “Kulturalną Akademią Serca”. Uzupełnieniem materiałów tekstowych są różne multimedia zamieszczane na stronie, w tym ​m.in.​ wywiady z ciekawymi ludźmi oraz video komentarze do niedzielnych Ewangelii, przygotowywane przez młodzież.

 


Celem programu jest pogłębiona refleksja nad dwoma sakramentami: Pokutą i Eucharystią. Pierwszy miesiąc (grudzień 2014) ma charakter wprowadzający; następne cztery (od stycznia do kwietnia 2015) dotyczą Pokuty, a kolejne siedem (od maja do listopada 2015) Eucharystii.

Tematyka spotkań miesięcznych:

Grudzień 2014: Duchowe potrzeby – duchowe aplikacje
Styczeń 2015: Rachunek sumienia – więcej niż saldo
Luty 2015: Żal i poprawa – duchowy trening
Marzec 2015: Spowiedź – antywirus dla duszy
Kwiecień 2015: Zadośćuczynienie – pobierz i udostępnij
Maj 2015: Eucharystia – czas na miłość
Czerwiec 2015: Wspólnota – dołącz do sieci!
Lipiec 2015: Słowo – zamiast wyszukiwarki
Sierpień 2015: Credo – jestem na tak!
Wrzesień 2015: Ofiarowanie – oddam życie w dobre ręce!
Październik 2015: Uczta – podano do stołu!
Listopad 2015: Rozesłanie – zróbcie raban!

Ufamy, że program “Serce 2.0” stanie się w całej Polsce doskonałą okazją do ożywienia pracy z młodymi.​

Niespodzianka filmowa:


Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl