">
loading...

XIII Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Antoniego Marii Zaccarii, św. Marii Goretti | czytania na dziś

Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Informacje

Zamknij wpis

www.meriba2016.pl

W poniedziałek 16 lutego 2015 bp Edward Dajczak spotkał się w Koszalinie z księżmi i kilkoma osobami świeckimi, odpowiedzialnymi za przygotowania "dni misyjnych" poprzedzających Światowe Dni Młodzieży w roku 2016. Naszą inspektorię reprezentował ks Wiesław Psionka - delegat DM.

"- Proszę Was bardzo, abyście patrząc na to, co nas czeka, nie mieli krótkiej perspektywy odnoszącej się tylko do spotkania z papieżem w Krakowie i przygotowania wcześniejszego, kilkudniowego pobytu gości w naszej diecezji. To będzie bardzo ważny moment, który może wybudzić pewną grupę młodych ludzi i uczynić ich obecność w Kościele bardziej świadomą" - mówił do zebranych bp Dajczak.
Pierwszym ważnym elementem diecezjalnego przygotowania do ŚDM będą tegoroczne czuwania młodych przy krzyżu. 

Miejsca wspólnej modlitwy:
27 lutego (piątek), godz. 20.00 - Szczecinek,  kościół pw. Narodzenia N.M.P.
28 lutego (sobota), godz. 20.00 - Kołobrzeg, bazylika
6 marca (piątek), godz. 20.00 - Połczyn Zdrój, kościół pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
7 marca (sobota), godz. 20.00  - Miastko, kościół pw. N.M.P. Wspomożycielki Wiernych
13 marca (piątek), godz. 20.00 - Białogard, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
14 marca (sobota), godz. 20.00 - Piła, kościół pw. N.M.P. Wspomożycielki Wiernych
20 marca (piątek), godz. 20.00 - Drawsko Pomorskie, kościół pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa
21 marca (sobota), godz. 20.00 - Słupsk, kościół pw. Matki Bożej, Królowej Różańca Świętego
28 marca (sobota), godz. 20.00 - Koszalin, katedra


Jak podkreślił ks. Andrzej Zaniewski, koordynator ŚDM w diecezji, miejscowości, w których odbędą się czuwania zostały wybrane tak, aby na ile to możliwe, pokryć w miarę równomiernie całą diecezję.

W tych miejscowościach powstaną bowiem tzw. punkty przygotowań do ŚDM. Będą się tam odbywały cykliczne spotkania młodych aż do wakacji w roku 2016. Na tegorocznych czuwaniach biskup przedstawi uczestnikom księży odpowiedzialnych za przygotowania i tzw. dwójki parafialne z regionu, czyli dwie osoby z każdej parafii wybrane jako koordynatorzy ze strony młodzieży. Na każdym czuwaniu zostanie też podana data kolejnego spotkania w ramach przygotowania do ŚDM.

Pierwsze spotkanie formacyjne dla dwójek parafialnych już się odbyło. Kolejne zaplanowane jest na 14 marca w Koszalinie i w Pile.
Ruszyła także oficjalna strona internetowa przygotowań do ŚDM w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Można tam przeczytać m.in. o tym, dlaczego nasza diecezja otrzymała nazwę "Meriba", jaki jest ramowy plan diecezjalnej części ŚDM, gdzie będą przebywać goście, którzy do nas przyjadą, co dzieje się w punktach przygotowań, jak zostać wolontariuszem i wiele innych potrzebnych informacji. Stronę można znaleźć pod adresem: www.meriba2016.pl.

Bp Edward Dajczak zaprasza wszystkich zainteresowanych ideą ŚDM do dzielenia się swoimi uwagami i pomysłami. Można je zgłaszać choćby wysyłając e-mail sdmkoszalin@o2.pl

 

Informacja za http://koszalin.gosc.pl
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl