loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Działalność

Zamknij wpis

Dębno: Czas odnowy młodych serc

W sobotę 3 sierpnia zakończyły się rekolekcje oazowe dzieci Bożych oraz stopnia zerowego. Rozpoczęły się one 18 lipca w Dębnie, a zorganizował je i prowadził ks. Mariusz Kulpa SDB.

Moderatorką świecką była Monika Baran z Rumi. Obecny był także kl. Mirosław Pudło SDB z Krakowa. Dzieciom, które przyjechały z różnych zakątków naszej Inspektorii (m.in. z Bydgoszczy, Lubrzy, Rumii, Szczecina), towarzyszyli animatorzy: Natalia, Ola, Paulina, Sara, Zuzanna i Janek.
Kadra wspólnie robiła wszystko, aby wypoczynek dzieci w Dębnie był bezpieczny, ciekawy, a przede wszystkim by przyczynił się do pogłębienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Oazowicze uczestniczyli w Namiocie Spotkania, wspólnych modlitwach, Eucharystii, Szkole liturgii, śpiewie, Wyprawach Otwartych Oczu, wspólnych spotkaniach.
Ks. Mariusz bardzo troszczył się, by zapewnić wszystkim możliwość pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania oraz celebrował codziennie Mszę świętą. Upały zachęcały do kąpieli w jeziorze, odbyły się także wycieczki do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu, Chojny, na basen w Gryfinie, do kościoła w Baniach.
Trzynastego dnia rekolekcji spotkaliśmy się w Trzcińcu z uczestnikami rekolekcji innych stopni na Dniu Wspólnoty. Pobyt w Dębnie zakończyliśmy Godziną Świadectw, uroczystą agapą i Mszą świętą.
Podczas wspólnie spędzonych piętnastu dni wielu młodych ludzi zbliżyło się do Boga, zawiązały się przyjaźnie, pojawiały się łzy wzruszenia. Dla niektórych był to pierwszy – tak długi – wyjazd poza dom rodzinny. Dlatego wszyscy jesteśmy wdzięczni Bogu za ten czas łaski, odnowy serc i zasłuchania w Słowo Boże. Ponadto szczególnie gorąco dziękujemy Księdzu Proboszczowi Jackowi Jaszewskiemu oraz Księdzu Henrykowi Łąckiemu i całej wspólnocie salezjańskiej za gościnę, ogromne serce i życzliwość i zapewniamy o naszej modlitwie.

Kl. Mirosław Pudło SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl