loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Działalność

Zamknij wpis

Gorąco, radośnie i pobożnie, czyli...

salezjańskie wakacje we Włoszech.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu się ks. Mariusza Witkowskiego SDB, dyrektora Szkół Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu, uczniowie mieli okazję do wypoczynku na włoskiej ziemi. Trwał on od 17 do 28 lipca 2013.

Udział wzięło 37 uczniów oraz 5 wychowawców: ks. Dyrektor, ko. Andrzej Okoniewski SDB, kl. Damian Okroj SDB oraz dwie nauczycielki. Mieszkali we włoskim hotelu z polską obsługą, co było przyjemnością i pomocą w odpoczywaniu, w Cesenatico koło San Marino.
Codzienna rekreacja polegała na plażowaniu nad ciepłym Morzem Adriatyckim, na opalaniu się i pływaniu. Cała grupa zwiedzała także Wenecję i San Marino. Nie zabrakło też zabawy w Aquafanie i Mirabilandii, w jednym z największych włoskich miejsc, gdzie żyje się zabawą i radością. Nie dziwi nikogo, że tu znajduje się kaplica św. Jana Bosko! Właśnie tutaj wielu uczestników pokonywało strach i lęk przed nietypowymi wysokościami i niecodziennymi prędkościami, które tworzyły dużo atrakcji. Ciekawym doświadczeniem było także delektowanie się włoską kuchnią i smakowanie prawdziwej pizzy na cienkim cieście. Nie brakowało także wspólnych spacerów, zabaw w wesołym miasteczku, rozmów na tematy łatwe i trudniejsze.
W niedzielę wszyscy udali się do wspólnoty salezjańskiej w Cesenatico, by wraz z młodzieżą włoską modlić się podczas Eucharystii. Każdego dnia nie brakowało wspólnych modlitw porannych i wieczornych, a czasem także nawiedzeń Najświętszego Sakramentu w różnych kościołach. Młodzież słuchała także salezjańskich słówek na dobranoc.
Wysoka temperatura, rozgrzane emocje, długie spacery, udział w zabawach i ekstremalnych atrakcjach zaczęły w końcu męczyć całą grupę. Mimo tego wszyscy byli szczęśliwy. Pan Bóg pobłogosławił piękną pogodą i bezpiecznym odpoczynkiem. Chwała Mu za to! Także ks. Bosko należą się gratulacje za dobrych, skromnych i radosnych synów, którzy z oddaniem pracują dla dobra młodzieży w Toruniu!

kl. Damian Okroj SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl